Motosiklet kullanan sürücülerin dikkat etmesi gereken bir çok şeyler vardır. Çünkü motor araba gibi değildir. Araç kullanınca aracın kaportası vardır. Kaza yaptığınız zaman kaporta sizi genellikle korur. Tabi ki yüksek hızla seyretmiyorsanız.  Ama motor kullanınca kaporta direk siz oluyorsunuz. Her hangi bir kaza anında büyük yada küçük kazada kaporta yerine darbeyi direk siz alıyorsunuz. Yani sürücü almaktadır. Bu kaza oranında elli atmış ile gitseniz bile durum böyledir. Bundan dolayı çoğu kullanıcı kaza anında bir çok kırık çıkık ile ile karşılaşıyorlar. Hatta ölümlü olaylara bile karşılaşılıyor.

Motor kullanan sürücülerin bir çok hatalarının yanı sıra ekipman eksikleri baya bir bulunmaktadır. Bırakın mont, eldiven, bot kullanmayı özellikle kask bile takmıyorlar. Yani kasksız dolaşıyorlar. Arkadaşlar lütfen kask takmadan yola çıkmayın. Kask hayat kurtarır Allah ın izni ile. Olay olmaz olmaz bir defa olur. Oda hayatı son buldurur. Bu gösteriyor ki Türkiye deki insanların bu konuda çok cahil oldukları ve Avrupa nın çok gerisinde olduğunu göstermektedir. Eğitim olarak yüzde seksen sürücüler bilinçsiz ce cahil insanlardan oluşur. Bunun için ilk aşamada yapılacak önlem eğitimdir. Eğitim şarttır.

Zincirlikuyu Ve Çevresinde Hizmet Aynen Sürüyor

İstanbul köprü trafiğinin tam merkezinde bir bölgedir. İkinci köprü ve birinci köprü girişi ve çıkışları arasında ortada bir yerdir. Aslında strejeji olarak önemli bir konumda yer almaktadır. Küçük bir alanı kapsasa da genel olarak yüksek binaların olduğu bölgeler arasında sayılır. Levent Büyükdere Caddesinden Beşiktaş istikametine doğru ilerleyince hemen sağ tarafta kocaman Zincirlikuyu Mezarlığı ile beraber semt başlamaktadır. Mezarlığın üstünde her ne kadar Her Nefis Ölümü Muhakkak Tadacaktır yazsa da malesef insanlar hiç ama hiç ölmeyecek gibi yaşamaktalar ve Dünyaya kazık çakacaklarını sanmaktalar.

Bu yüksek binalar ve plazalar bize eski medeniyetleri hatırlatıyor. Hani biz güçlüyüz, biz ölmeyiz hesabından düşüncelerle yaşamaya devam eden kibir ve gururla yaşayan, bizden daha güçlüsü yok diye düşünen bu aciz insanlar Allah ın bir ol demesiyle tarihin sayfalarında yerini alarak helak olmuşlardır. Bunun nedeni Kendilerini üstün ve yönetici grup görmeleridir. Şimdilerde de var insanlara hükmetmeye çalışan kendilerini bir şeyler sanan insan grupları, bunların sonu da aynı olacaktır Allah ın izni ile İnşallah.

Zincirlikuyu Motorlu Servis Bölgeleri Ful Olarak Hizmette

İşte bu saydığımız bölgede bizlerde elimizden geldiği kadarıyla ve plazalara ne kadar yaklaşabildiğimiz kadarıyla işimizi yapmaya çalışıyoruz. Bu bölge firmaları bu yerden çalıştığımız sektörün piyasasını bildikleri için malesef fiyatları çok ucuza tutuyorlar. Bundan dolayıda bizler kurye olarak çok az paralara çalışmış oluyoruz. Millet paraları gani gani havadan getirirken Biz emekçilerde üç kuruş kazançlarına bile göz koysunlar.

Değerli dostlar bu sektör içinde bir çok firma ve merdiven altı çalışanlar bulunmakta. Bu insanlar ellerinde fatura olmadan, altlarında sağlam bir motosiklet olmadan, sahip oldukları bir adres ve ofis bulunmadan google da açtıkları sahte hesaplar ve sahte haritalar ile iş almaya çalışıyorlar. Hatta başarılı bile oluyorlar. Ayrıca bu tip arkadaşlar google arama motoruna da reklam vererek bu işi yapıyorlar. Tabi ki bu bizim sorunumuz değil ama bunlar iş kalitesini düşürmekteler.

Değerli müşterilerimiz ve müşteri olma adaylarımız, biz yıllardan beri bu işin içinde olan duayenler olarak yani bu işe ilk başlayanlar olarak bu işin tezgahından geçtik. Yani iyice yoğrulduk ve piştik, yani bu işte olduk. Artık neyin ne olacağını nasıl davranılacağını, motosiklet sürmesini, çalışmayı hepsini tecrübelerimizle öğrendik. İster bizimle çalışın ister çalışmayın. Fakat şunu da iyi bilin ki tecrübenin harman olduğu bir firma ile yeni genç bir firma arasında fiyat farkından dolayı tercih yapmayın. Onlar daha ucuz onlara gitmeyin. Ama yinede siz bilirsiniz. Hayırlısı ne ise o olsun. Hayırlı İşler Diliyorum.

Bir Cevap Yazın