Değerli zamanınızı fazla almak istemiyorum. Size söylemek istediğim şeyler var bir kaç tane. Toplumsal yaşantıdaki sıkıntıları dile getirerek burada anlatmam bazı insanları rahatsız etmiş ve bize geri dönüşümleri olmuştur. Sizin siteniz ne alaka anlattıklarınız ne alaka diye. Fakat dediklerinde doğruluk payı olsa da bizde bu toplum içinde yaşayan bireylerden bir tanesi olarak bunları görmezlikten gelemiyoruz, içimize atamıyoruz rahatsız oluyoruz. Mevcut yaşayan insanlar içinde bu durumlardan rahatsız olan kişilerden bi kaçıyız sadece.

Gerçekten toplum çok kötü durumda. İnsanlar bir kaosa doğru sürükleniyor. Her geçen gün Ülkemiz ve dünya cahiliyenin karanlığına bir girdaba doğru sürükleniyor fakat bundan kimsenin haberi yok ve farkında değiller. Toplumdaki ahlak tamamen yok olmaya yüz tutmuş gidiyor. Toplum bir kaosa sürüklenirken her şeyi güllük gülistanlık gösterme çabası ise bizleri deli etmekten başka bir şey yapmıyor. Seksen miLyon insanın yarısı borçlu. Çoğu bankalara borcu var. Kredi çekmişler, kredi kartları var. Çalışmadıkları ayların maaşlarını bile harcamışlar ve yemişler.  İnsanlar ne yapsın ne etsin. İşlr çok düşük, piyasa allak bulak.  İşte bunları yazsak olmuyor yazmasak olmuyor. En iyisi içimizde duracağına buradan yazarak paylaşınca insan rahatlıyor biraz.

İşte tüm bu çaresizliklerin içinde Yeniköy semtimiz Sarıyer Belediyesine bağlı bir boğaz semtimizdir. Eski ve tarihi semtlerden biri olmaktadır. Osmanlı zamanında genel olarak gayri müslim insanların daha çok yoğun kullandığı hatta yaşadığı yerlerden biridir. Boğazın sahil kesminde ve üst taraflarına doğru yaşam yerleri artmaya başlamıştır. Daha önceleri bu üst taraflar korluk ve yeşil alanlarla dolu olduğu bilinmektedir. Sahilde yalılar yoğunlıktadır.

Yeniköy Bölgesi Sınırları Ve Yeri Nereye Kadardır ?

İstinye ile Tarabya arasında kalan bölgedir. Sahil kesimin de pahallı sahile sıfır yalılar bulunmaktadır. Bu yalılarda zengin ve tanınmış kişiler oturmaktadır. Bu bölgede çoğu genel olarak varlıklı oldukça zaten zengin muhit sayılmaktadır. Üst kesimde yukarı doğru çıkıldıkça ise gene site içinde villa ve pahallı evlerin olduğu konutlar bulunur. Denize yukarıdan bakan. Fakat buralarda gene gecekondusu müstakil binalarda mevcuttur. Daha çok sahil kısmındaki ana yolda Yeniköy Caddesi üzerinde azda olsa hareketlilik olmaktadır. Burası gene Sarıyer Belediyesi sınırları içinde kalan yerlerden ve muhitlerden biridir.

Yeniköy denince aklıma hep eski tarihi yerler aklıma gelirdi. Burasına neden bu ismi vermişler bilmiyorum ama demekki sahil kısmının en sonra gelişen bölgelerinden biri olmalıdır. Şuanda tabiki de zenginlerin gözde yerleşim alanları olup modernköy olmuştur.

Yeniköy Semtimizdeki Kurye Çalışmaları Devam Etmekte

İstanbul şehrinde Motorlu olarak verdiğimiz hizmetlerimiz bu semtimizde de daha çok güzel çalışmalarımız olmaktadır. Bu bölgede özellikle gece ilaç taşıma ve ilaç siparişi  işlerimiz daha yoğun olmaktadır. Çünkü evden dışarı çıkmak istemeyen ve hasta yada müsait olmayan müşterilerimiz bizleri aramaktadırlar. Gönderileri genellikle acil olarak yarım saat içinde verdiği siparişleri alıyoruz ve isteğe göre acil yada normal gönderi olarak zamanına göre teslim ediyoruz.

Değerli dostlar bizler buradan size verdiğimiz hizmetleri sizlere yazıyoruz. Verdiğimiz hizmet sektörü içerisinde bulunan bir çok kelimeyi malesef yazamıyoruz. Malesef bu sistemi elinde bulunduran kapitalist sistem ve uzantıları ayrıca google firması malesef her şeyde bizlere ve sitelerimize spam uygulamakta ve diğer zengin firmaları üste çıkarmaktadır. Her sektörde olduğu gibi burasıda zengini ve kendilerine göre karar verdikleri firmaları üste çıkarmaktadır. Malesef biz bu çark içinde kaybolup zamanla gitmekteyiz.

Ayrıca bu internet sitelerini reklam vermeye zorlayıp vermeyen firmların internet sitelerinide aşağı almaktadırlar. Tabiki dükkan onların her kes istediği şeyi yapıyor. Bizler bu arama motorunda çıkmasak ta diğer arama motorlarında çıkıyoruz. Fakat bunların neden böyle davrandıklarını ve sitelerimizin neden spamladıkalarını da anlamış değiliz. Bizlere de bir açıklama yapmıyorlar ve cevap bile vermiyorlar. Fakat genede spamları kaldırmak için bu makaleleri yazmak zorunda kalıyoruz.

Bir Cevap Yazın