Türkiye’de yaşıyorsanız mutlaka gezilecek yerlerin başında gelmektedir. Bir çok güzelliği içinde barındıran ve tarihi bölgeler içinde yer almaktadır. Üsküdar ilçesi bilmeyenler için söylüyorum İstanbul da Anadolu yakası tarafında sahil kısmında kalmaktadır. Kadıköy Harem sınırından başlar sahilden Anadolu hisarına kadar devam eder. Burası İstanbul un en güzel mekanlarını içinde barındırmaktadır. . İstanbul un en güzel ilçelerinin başında gelmektedir. Çok uzun bir Boğaza sınırı vardır. Sahil kısmına yani İstanbul Boğazına sınırı olan en uzun ilçelerin başında gelmektedir.

Üsküdar İlçesinin Sınırları Nereye Kadar Uzanır ?

Yani bilenler için söylüyorum Üsküdar sınırı sahilden, yaklaşık olarak Fatih Sultan Mehmet Köprüsünün hemen altında bulunan Anadolu Hisarı sınırlarına kadar dayanmaktadır. En son buradaki Küçüksü denilen bölge Sınırdır. Küçük su Caddesinin başladığı yerde Küçüksü Kasrı vardır, işte buran başlayarak, Küçüksu, Kandilli, Vaniköy, Kuleli, Çengelköy, Beylerbeyi, İcadiye, Kuzguncuk, Paşalimanı, Üsküdar Merkez, Kız Kulesi, Selimiye, Harem bölgesine kadar devam etmektedir. Yukardan Altunizade, Bulgurlu, Çamlıca, Ünalan, sınırına kadar devam eder.

Dediğimiz gibi ön tarafı İstanbul boğazı, Harem tarafından ve Çamlıca ve Göztepe Çevreyolu E-5 bölgesinden Kadıköy İlçesine, Anadolu hisarı ve Küçüksu tarafı bölgesinden Beykoz ilçesine, Çengelköy Nato yolundan da Ümraniye ilçesine komşudur. Gerçekten de büyüklük olarak geniş bir coğrafya ya sahip ilçelerden biridir. Yani içinde bir çok semti barındırmaktadır. Bir çok ünlü ve tanınmış mahalle ve semtleri bünyesinde barındırmıştır. Genel olarak sahil kısmı olarak bilinse de sınırları daha yukarılara kadar çıkmaktadır.

Üsküdar İlçesi Her Tarafı Tarih Kokan Bir Bölgedir

Üsküdar ilçesinin yüzlerce tarihi eser ve tarih kokan bölgesi, camisi, sarayı, korusu, çeşmesi ve daha birçok ünlü yeri olmakla beraber en tanınmış yeri tabi ki de en bilinen en gözde mekanı tarihi Kız Kulesi olarak bilinen Harem ile Üsküdar arasında sahilin yaklaşık bir, bir buçuk km içerisinde denizin ortasında bir kuledir. Bu kulenin önünde sahil yolunda binlece insan yürümekte ve resim çekmektedirler. Buranın  önündeki sahil kesimi çok kalabalık olmaktadır. İstanbul da buralara gitmeyen pek azdır sanırım. Ama yıllardır burada sahilde süren çalışmalar buraları rezil perişan etmiştir. Trafik sorunu, park sorunu burada da mevcuttur. Ayrıca bir çok tarihi cami ve Mihrimah Sultan Cami de ünlüdür.

Üsküdar İlçesi Sınırlarında Yaptığımız Çalışmalar

Buradaki taşımacılık ve  çalışmalarımız çok eskilere dayanmaktadır. Neredeyse tam doksanlı yılların ortalarında başlayan buradaki hizmetimiz yirmi yıldan fazla devam etmektedir. İlk başladığımız, çalıştığımız ilçelerden biridir. Üsküdar İlçesinde varlık gösterdiğimiz mahalle ve semtler de yaptığımız veya beraber çalıştığımız firmaların ve tüm müşterilerimizin her zaman yanında olmaya çalıştık. Bu bölgede bir çok firma açıldı kapandı yada taşındı. Bayağı firma ile tanıştık ve onlarla çalışma fırsatı bulduk. Elimizden geldiği kadarıyla onlara bir zarar vermedik ve işlerini zamanında teslim ettik. Hiç bir zaman da onlarla fazla bir kırıcı davranışımız kaba bir hareketimiz olmadı. Bundan sonra da gene olmayacaktır. Onlar dan bazıları ile hala görüşür tanışır, sohbet ederiz. Arkadaşlığımız halen sürmektedir.

Üsküdar Kurye Çalışmalarımızdaki Birinci Amaç Nedir.?

Çalışma amaçlarından en önemlisi hatta birincisi, daima dürüst ve doğru olmaktır. Bizim açımızdan insanlara hizmet vermek bizlere gurur hatta huzur vermektedir. İnsanların siz gönderileri teslim ettiğiniz zaman ve zamanında verdiğiniz zaman size bir Allah razı olsun demeleri bile bize yeterli gelmektedir. Tabi bu işin ucunda ücretli bir servis olmamıza karşın taşıdığımız her bir malın kıymetini bilmek ve en kısa zaman içinde onu yerine teslim etmek olan görevimizi eksiksiz yerine getirmek bizim için çok önemliydi. İşte bir işin olmaz ise olmaz kurallarından ve hayat düsturlarından birincisi dürüstlüktür. Malesef artık fazla kimsede bulunamayan bu erdemli davranış gün geçtikçe de azalmaya başlamış ve bitmiştir. Çok nadir insanlar ve kurumlar hariç diyoruz. Onlar Allah’a şükür iyi ki hala var.

Bir Cevap Yazın