Karanlıkların İçinden Gelen Aydınlık Günler

Karanlık nereye gitseniz karanlıktır. İnsanlık tarihi boyunca gelişme kaydetmeye başlayan toplumlar malesef bu karanlık düşüncelerin esiri olmuşlardır. Her ne zamanki toplumu bir adım ileriye götürecek bir çalışma içine girilse muhakkak ki buna karşı çıkan karanlık ve cahili insanlar olmuş ve türemiştir. Hiç bir yapı büyürken bu aşamalardan geçmiş olmasın.

İşte bu karanlık insanlar ve karanlığı kendine nişan etmiş olan bu karakterler ne zamanki aydınlık ile karşılaşsalar ondan aslandan kaçar gibi kaçmışlardır. Çünkü biliyorlar ki kesinlikle karanlığın karşısında aydınlık olacaktır. Aydınlık varsa karanlık gidecek yok olacaklardır. Tıpkı her gece sabahın gelişi ile yok olmaya mahkumsa bunlarda aydınlığın gelişi ile yok olacaklarını biliyorlar. Bundandır yeniliğe karşı çıkmaları. Bunların kimileri kendi menfaatlerinden başkasını düşünmeyen din adamları oluyor, kimileri o bölgeye hakim sözleri geçen zengin insanlar oluyor, kimileri de yönetici sınıfından brokratlar oluyor.

O günlerden günümüze doğru geldiğimizde gördüğümüz manzara hep aynı oluyor. Bu tür insanlar hiç bir zaman ortadan kalkmıyor eksik olmuyorlar. Karşı çıktıkları şeyler hala aynı. Gelişim gösterilen bütün konularda karşı çıkıyorlar. İşte bundan dolayı çoğu konuda gelişim gösteremiyoruz. Çağa ayak uydurmak en modern kaynaklarla beslenmek anlamına gelmektedir. Birde her işini kendin imal edip kendi elinle imal etmek demektir.

Ulus Semtimiz Hakkında Neler Biliyoruz ?

Ulus bölgesinde biraz zengin kesim oturur. Fakat bu kesim genele lüks araba kullanırlar. Bu araba kullanırken genellikle ne trafik işaretlerine uyarlar nede başka sürücüleri takarlar. Genellikle bu tür insanlar ehliyetlerini yada başka diğer bu tür aldıkları şeyleri emek harcamadan aldıkları için özellikle bu tür ehliyet ruhsat falan durumlarında. Sürücü kurslarına da gittiklerine pek inanmıyorum. Dolaysıyla sürdükleri aracı sadece debriyaj, fren ayarını, kalkıştan başka bir şey bilmedikleri için arabalarını çok kötü ve kural tanımadan sürüyorlar. Bundan dolayıda kendilerini hep haklı sanıyorlar.

Buradan onlara sesleniyoruz. Bizlere iş verseniz de bizler sizlerin insanlara olan davranışlarınızı görmezlikten gelemeyiz. Yollarda lüks araçlarınız ile bize yol vermeden hızlı bir şekilde gitmeniz bizi yıldıramayacaktır. Gerçekten oralarda böyle ukala ve bencil insan doludur. Fakat biz işimiz gereği bu tür insanlara artık alıştık. Mallarıyla övünen ve kendilerini üstün gören bu insan tiplerinden iğreniyoruz. Bu tipler yüzünden bir çok arkadaşımız tartışmalardan dolayı mahkemelik olmuşlardır. Tabi onlar zengin oldukları için kendileri hep haklı çıkıyorlar.

Beşiktaş Ulus Motorlu Servisimiz Çalışmaya Devam 

Bizler bu bölgelerde motor kullanırken bir an bile gözümüzü kırptığımız zaman bir bakmışız ki bir metre mesafe bile olsa adamlar önümüze kırmış. Çünkü onlara göre motor olduğunda yol boş anlamına geliyor ve direk üstüne kırıyorlar bir yere kaçar nasıl olsa diye. Bu tip insanlar ne trafik işaretlerinden ne ışıklardan nede ters yönden gitmeyi anladıkları için vede bize de zengin oldukları için bunlar her zaman kendileri haklı görürler. Bundan dolayıdır ki arkası olanlar bu dünyada her zaman haklı görüldüğü için olanlar gene biz mazlumlara olmaktadır. Bizler her zaman bu ayrımcılığa karşı olduğumuzu ifade etmek isteriz.

Bu işe başladığımız günden itibaren bu bölgelere hizmet götürüyoruz. Bazen buralara toplu dağıtım olarak tebrik kartları, yılbaşı kartları, bayram kartları veya davetiyeler dağıtıyoruz. Bazen çiçek getiriyoruz. Bazen uçak bileti. Fakat burası yoğun bir şekilde çalıştığımız bir bölgedir. Ulus sınırları içerisinde bir çok lüks siteler bulunur. Trt binası da gene bu semtimiz içinde yer almaktadır. En büyük caddesi Adnan Saygun Caddesi Etiler Akmerkez den Portakal Yokuşuna kadar uzanmaktadır. Bu bölgeden Ortaköy, Arnavutköy ve Kuruçeşme semtlerine kestirmeden inişler mevcuttur. Ayrıca burada Bulgar mezarlığı olması lazım bulunmaktadır. Yolun sol tarafında Tekfen binaları ve Robert Kolejinin girişi bulunur.

Herkese hayırlı işler bol kazançlar diliyoruz.

Saygılar.

Bir Cevap Yazın