Gösterdiğimiz Hassasiyetlerin Nedenleri Nerede Gizli ?

Sevgili meslektaşlarımız ve değerli motosiklet kullanan arkadaşlara buradan seslenmek istiyoruz. Mahalle aralarında hizmet veren firmalar olarak çalışma gösteren elemanlarınıza bazı hatırlatmalarda bulunursanız çok memnun olacağız. Bizler küçük araç olarak insanlar tarafından görülemiyoruz.  Yada görüldüğümüz halde kimse tarafından takılmıyoruz yani önemsenmiyoruz. Bu nedenle ara sokak ve dar yollarda giden sürücüler malesef hızlı giderek kazalar meydana getirmişlerdir.

Özellikle ara sokaklarda tek yönlü yollarda giderken mecburen araçların hemen sağından park etmiş araçla giden aracın yanından sağ tarafından gidiyoruz. Malesef bu olay kaza riskini çok artırmaktadır. Duyarsız sürücülerin ve cahil bazı insanların yola aniden atlamaları yada büyük araçların yani otobüs gibi minibüs gibi arkasını göremeyeceğimiz araçların arkalarından aniden yola atlamalarından dolayı kazalar oluşmaktadır. Ayrıca çocuk arabaları ile giden ellerinde telefon konuşarak giden aklı başında olmayan bayanlar da böyle yola atlayarak hem kendilerini hemde bizleri tehlikeye atmaktadır.

Ayrıca sağ taraftaki araç sürücülerinin park ettiği halde araç içinde olanlar olmaktadır. Bunlar aniden kapı açması sonucu gene kazalar oluyor. Bazı insanlarda bizi kesin  geldiğimizi gördüğü halde araca binmek için araç kapısını açıp içine giriyorlar, on saniye beklemek yerine. İşte bu durumlara lütfen dikkat edelim lütfen. Biz dikkat ediyoruz fakat sizin bizi görmeniz lazımdır. Yoksa biz yolumuzda gidiyoruz. Fakat sizler aniden hızlı bir şekilde ani hareketle yola atlıyorsunuz biz ne yapalım elimizden bir şey gelmiyor.

Kağıthane İlçesi İçinde Bulunan Küçük Bir Mahalle 

Şirintepe candır. Burada oturanlar vatanını seven milletini seven ve gayet düzgün insanlardır. 15 Temmuz direnişinde köprüye ilk giden mahalle bu mahalledir. Buradan bir çok insanımız oraya gitmiş ve direnişe katılmıştır. Ayrıca bir şehit vermiştir. Ve bir çok gazi de gene o olaylarda yaralanıp iyi olmuştur. Allah ım tekrar o aynı günleri getirmesin inşallah. Tekrar ilk olarak buradan bu insanlar gideceğine emin bir mahalledir burası.

Sokaklarımız çok dar. Sağ tarafa ve sol tarafa araçlar parkettiği zaman bir araç o sokağa girince ortada karşılaşan araçlar sen geri giit yok diğeri geri gitsin olayından dolayı mevzu çıkmaktadır. Burası İstanbul içindeki mahalleler olarak bize göre en az hizmet alan bölgedir. Zaten Kağıthane belediyesi ileriye dönük hiç bir hizmet vermiyor. Hatta yapılan yeni çalışmalara ve inşaatlara destek olacağına köstek oluyor. Bir inşaat yapalacağı zaman sanki düzgün bir iş yapıyormuş gibi işleri aksatıyor, saçma sapan nedenlerden dolayı iskan gibi belgeleri vermiyor.

Baktığınız zaman proje çıkaran ilçelerin en fazla zamanda çıkaran zaman geçiren ilçesi. Ama kendi yandaş adamları ve meclis üyelerinin inşaatları kısa zamanda çıkıyor ve bitiyor. Bittiği zaman her belgelerini hemen alıyorlar. Fakat insanlara küçük mütahitlere gelince de zaman duruyor işler işlemiyor.  Sokaklar da bir çalışma başlamasın bir hafta sürecek çalışma altı ayda bitmiyor. Mahalle gerçekten de çok kötü durumda. Kimse ilgilenmiyor. Ne elektirikç isi, nede iski si malesef ilgilenmiyor.

Birde bu mahalle içinde kurulan pazar var On yıldan daha fazla zaman içinde taşınacağı söylenen bu pazar hala taşınmadı. Mahalle de çok kötü bir şekilde park sorunu yaşanmaktadır. Sırf bu yüzden sokaklarda kavga çıkmaktadır. Tabiki bazı gerizekalı insanlar sokakta kendi binalarının önüne bidon taş maş koyarak sabahtan akşama kadar oraya park ettirmiyor. İşte bu tür cahil ve salak insanlar sokakta kavga çıkarıyor. Çünkü kim önce gelir kim parkederse sıra onundur. Ama bunu bilmeyen mal cahil insanlar dayak istiyor işte.

Küçük Bir Yerden Tüm İstanbul İçine Doğan Güneş Olduk

Hatta Sadece İstanbul İçi değil tüm Bursa, İzmit ve Sakarya ve diğer şehirlerden olmak üzere şehirler arası kurye hizmet vermeye başladık. Yalnız bizim verdiğimiz hizmette yazdığımız şehirler içinden başka ilçelere gitmiyoruz. Yani o şehirden sadece İstanbul tarafına doğru gelen gönderileri kabul ediyoruz. İstanbul dışındaki şehirler olmak üzere aynı şehirden o şehir içi hizmet verilmiyor. Umarım bizleri biraz anlamışsınızdır. Çalışmalarımız süreklidir.

Saygılar.

Bir Cevap Yazın