MOTORLU KURYE, DEMİRDEN ATLAR
MOTORLU KURYE, DEMİRDEN ATLAR

MOTORLU KURYE, DEMİRDEN ATLAR, MOTO KURYE, ZAMANI TAŞIR

Sizlere uzun uzun bu işin inceliklerini ve mahiyetini anlatmak yani yazmak isterdim fakat gene uzun olmasa da sizlere bu işten bahsetmek isterim. Çalıştığımız hizmetin tarihi aslında eski gibi gözükse de daha doksanlı yılların başlarında kurulmuş bir hizmet alanıdır. Aslında posta dağıtım olarak bunu saysak geçmişi çok eskilere dayanmaktadır. Ama ilk bakışta bakıldığında böyle sanılsa da yaptığımız iş posta ile alakası olsa da biraz daha farklı bir sektördür. Bizler saatlik ve dakikalık çalışan acil motorlu kurye hizmeti vermekteyiz. Yani bir malzemeyi bir yerden alıp çok çabuk bir şekilde başka bir adrese taşıyoruz. Bu işi de motosikletler vasıtasıyla yapıyoruz. Çünkü trafikte zaman kaybetmeden devam eden bir araçtır.

Motorlu Kurye, Kalite, Hız, Güven

Bu piyasada bu işi çıkaranlar doksanlı yılların başlarında İstanbul trafiğinin daha da yoğunlaşmaya başladığı yıllara dayanmaktadır. O zamanlar nufus bu kadar olmasa da yavaş yavaş o günlerde trafik başlamaktaydı. Bu işi trafik başlamadan çözmeye çalışmak ve bu işten para kazanmaya başlamak isteyen bir kaç yatırımcıların bu işe el atmasıyla başlayan sektör yaklaşık otuz yıla yakın zamandır bu piyasanın içinde yer almaktadır. Fakat bu işi hala normal bir iş olarak görmeyen ilerisinin olmadığını düşünen insanlar var. Allah tan böyle kişiler var. Motosikletin daha trafiğe yolda yola çıkamayacağını savunan insanların bulunuyor. Bu açıdan demek ki biraz ilerleme kaydedilmiş. Bu durumun biraz gelişmesini sağlam bizim görevimiz.

Trafikte Birbirimize Saygılı Olmak Ve Sabırlı Olmak

Motor sürmeye başladım diye kalkış yaptım diye ve hemen bunları yaptım diye hemen motorcu olduğunu sananlar bir gün çok kötü kaza yapar. Bizim insanımız bir şey öğrenince hemen orası burası oynar. Kendini bir şey sanırlar. Hemen işin ibneliğine kaçarlar. Bir günde hemen hareket çekmeye artistlik yapmaya başlıyorlar. Çünkü eğitim sıfır, ne okulda nede aileden bilinç verilmiyor. Ama malesef bize veya başka yere eğitime gitseler öğrendiklerinin sıfır olduğunu hatta hepsinin yanlış olduğunu anlarlar.

Fakat yaptığımız iş ne kadar tehlikeli bir iş olsa da bunu hala anlayacak bir insan topluluğuna ne yazık ki sahip olamadık. Bunun zamanla oturması ve insanların bizi anlaması için tahmin ediyoruz yaklaşık bir elli senenin geçmesi gerekir Çünkü bizim trafikte bir araç olduğumuzu bile bilmeyen hala milyonlarca insan var. Çok değerli yurdumuzun değerli insanları. Biliyoruz ki sizler özünüzde gayet iyi ve iyi ve güzel insanlarsınız. Peki neden trafiğe çıkınca kendinizi kaydediyorsunuz. Bizler İstanbul ‘ da, Şehir içi  ve Şehirler arası olmak üzere ve Motorlu Kurye hizmeti veriyoruz. Bu yolda Sektörün en öncü kuruluşuyuz. Fakat sizler bizi yollarda çok sıkıştırıyorsunuz.

Motorla çalışıyoruz. Motosiklet üstünde akşama kadar sağa sola yüzlerce km yapıyoruz. Birde şoför olacak  olacak arkadaşlara bir kaç tavsiyemiz olacak. Lütfen bizi görün, dikiz aynalarına bakın dikkat edin. Ayrıca gördüğünüzü de biliyoruz lütfen bizi görmemezlikten de gelmeyin artık yeter. Motosiklet çok tehlikeli bir araçtır. Motor üstünde durmak, dengeyi sağlamak, motoru sürmek zor değildir. Aslolan nerede ne zaman, hangi yolda nasıl davranılır, nasıl sürüş yapılır bunları öğrenmek gerekmektedir.

Motor Sürme Eğitimi Ve Örnek Motorcular Yetişmesi

Sevgili arkadaşlar siz siz olun ne olursa olsun ilk önce güvenlik, güvenli sürüş, dikkatli olma ve bilinçli kullanım ile beraber hayatınıza mal olacak şeyleri lütfen iyi öğrenin. Bilinçli ve bilgili sürücü olun. İlk önce kendinize saygılı olun. Kendinize saygısı olmayan bir insanın ne anasına ne babasına ne ailesine nede başka insanlara saygısı olur. Anlatmak istediğimiz manayı içinizden anlayanlar da olacak karşı çıkanlar da hatta bize çok kızanlar bile olacak. Fakat ne yazık ki durum bundan ibarettir. İnsanımız cahil eğitimsiz ve bilinçsiz durumdadır.

Arkanızda ananız, çocuğunuz, arkadaşlarınız olduğunu unutmayın. Lütfen Motorun üstüne binince kendinizi kaybetmeyin. Motosiklet bir zevk aracı değil bir iş aracıdır. Eğer bunu zevk için kullanacaksanız boş yerlerde, boş pistlerde gidin oralarda sürün motorlarınızı. Evet boş trafiğe kapalı alanlarda ne yapıyorsanız yapın. Ama insanları artık hayatlarını tehlikeye atmayın. Geberecekseniz de siz geberin. İnsanları ne olur ya tehlikeye düşürmeyin.  İnsanlara arkanızdan küfür ettirmeyin. Sizin hata ve sizin yüzünüzden tüm motorculara küfür ediliyor Bunu düşünün ve ona göre hareket edin. Adam olun. İnsan olun. Efendi olun.

İstanbul Motorlu Kurye Servisi özel hizmetlerle sizler içib sürekli olarak devam etmektedir.

One thought on “MOTORLU KURYE

Comments are closed.