Günümüzün sosyo ekonomik piyasasında dalgalanan ekonomilerde küçük ölçekli işletmelerin artık yeri yok gibi gözükmektedir. Bizler piyasanın tercihlerine göre yaptığımız incelemelerde tüm büyük ölçekli firmaların kendine yakın kurumsal firmalarla çalışmak için teklif verildiğinin farkındayız. Artık eskisi gibi bizi arayan insanlar firmalar değil, firmaları arayana müşteriler odaklı çalışma şekli hayata geçmiş bulunmaktadır. Büyük oranda değişim gösteren iş merkezli yönetim tarzları sektörlerin için çığır açma derecesine gelmiştir. Baktığımız zaman nerede karlı bir iş ortaya çıksa hemen akbaba gibi üstüne konup o dalda firma açıyorlar zengin ve doymayan kişiler ve yöneticiler.

Bu nedenler silsilesi içinde küçük ölçekli işletmelerin ise yaşama hakları serbest piyasa bile olsa ellerinden alınmıştır. Dolaylı olarak gücün olmadığı zaman piyasadan çekilmeyi yada dağılmayı öngeren bir sistem içinde kaybolup gitmekteler. Her nedense bu kesimin yüksek derecedeki temsilcileri bu büyük işletmelere her türlü desteği sağmaktadır. Gerek kredi kurumları ile gerek ise bankalarıyla  maddi olarak destek sağlamaktalar.Bu yüzden en ufak bir sekteye uğramış olsalar bile devamla arkalarındaki derin ve karanlık güçler bunları ayakta tutmaya deva ediyorlar.

Artık zaman değişiyor. Bizler biliyoruz ki bizim gibi orta derecede sayılan işletmelerin yaşama hakları çok az görülmektedir. Yerine modern dünya’nın algoritmasını oluşturacak bir sürü kanun ve kurallar oluşmaya başlamıştır. Bu durumun neticesinde dönen döngü içinde her kes konumunu korumaya çalışmaktadır. Bu durumda ortaya çıkan senaryo ise gemisini kurtaran kaptan misali ortaya çıkmış bulunmaktadır. Artık kim sisteme kendini uydurmaya başlayınca sistemde onu desteklemektedir. Bizler bu yeni sistem içinde kendimize güzel bir yol arıyoruz. Aradığımız bu yolu bulma ümidi ile çıktığımız bu yolda yol arkadaşlarımıza başarılar diliyoruz.

Şişli İlçesinde Hareketli Bir Yer Olan Mecidiyeköy

Mecidiyeköy burası bizim çalışma alanımız içinde müthiş bir yer tutmaktadır. Bütün bu sektörde çalışan ve işe başlayan arkadaşlar tabi ki eski olanlar bu bölgede yetişmiştir.Tüm eski kurulmuş sektörün öncü firmalarının ilk kurulduğu bölgedir. Kuryecilik tarihi Mecidiyeköy de doğmuş ve burada kurulmuştur. Bu bölgeler de başlayan bu sektör şimdilerde milyon dolarlık bir iş hacmine ulaşmış ve büyük bir sektör haline gelmiştir. Bu sektör içinde var olma savaşı vermeye devam ediyoruz. Çünkü bu piyasa içinde bir çok alanda mücadele eden tecrübeli firmalar ve insanlar mevcut durumda hali hazırda boy gösteriyorlar.

Burası bizim için ayrı bir önemi ve yeri vardır. İlk çalıştığımız Kuryetel ve Moto Kurye firmaları buradaydı. Şimdi baktığımız zaman burada onlarca Kurye firması merkezi bulunmaktadır.  Neden burada kurulduğu ile ilgili bir fikrim olmasa da , aslında tamda merkezi bir durumda her taraf gidebilecek şekilde olan bir alanda burası. Hem çevre yoluna bağlan Topkapı tarafına, hem karşıya geç hemen, hem Şişli ve Taksim bölgelerine yakın hem Levent, Maslak Beşiktaş tarafına yakın uygun bir yer sayılır.

Çalıştığımız Sürece Sözümüz Söz, Sizlere Söz Veriyoruz

Evet bizde İnşallah Allah izin verdi ve buraya hizmet vermek için Dere boyu caddesine hizmet vermek için mekan açtık. Çok şükür. Buradaki hizmetlerimizle İnşallah burada ekmeğimizi kazanmaya başlayacağız. Allah utandırmasın. Sizlere de bizi az da olsa desteklemenizi rica ediyoruz. Bizimle çalışarak iş vererek bizi destekleyebilirsiniz. Bu sıkıntılı dar günümüzde yanımızda olan tüm kardeşlerimize ve müşterilerimize sayısız teşekkürlerimizi bir borç biliyoruz. Sağ olun var olun.

Mecidiyeköy Şişli İlçesinin nadide semtlerinden biridir. Burada trafik ve insanların ve otobüslerin yoğunluğu vardır. Metrobüs, Metro, Otobüs durakları hepsi iç içedir. Gene de bu bölgede durmadan saçma sapan bitmeyen çalışmalar artık insanı çıldırtacak seviyeye gelmiştir. Benim anlamadım yoğun yerlerde neden çalışma yaparlar, hadi yaptın neden yıllarca sürer? Nedeni çok açık bence insanlara rahat ve huzur verilmiyor, böyle yönetilmek isteniyor da ondan. Allah bunları bildiği gibi yapsın İnşallah.

Bir Cevap Yazın