Bildiğiniz şekilde aynen İstanbul ve Türkiye’nin en değerli bölgelerinden olan Maslak semtinden bahsediyoruz. Şu anda en fazla iş potansiyeline sahip bir alan burası. Sarıyer ilçesine bağlanmış bir semtimiz. Yüksek oranda yüksek binaların mevcut olduğu bir bölge. Ayrıca bu alan içinde Atatürk Oto Sanayi diye büyük bir çalışma potansiyeline sahip genellikle otomotiv üzerine kurulmuş dükkanların bulunduğu bir iş merkezi sahası da bulunmaktadır. Bu alan içinde çalışan bir çok insan iş sahibi olmakta ve iş konusunda kendilerine iş imkanı doğmaktadır. Burada malesef yüksek oranda trafik bulunmaktadır. İşin eksilerinin başında trafik mevcuttur.

Bölgenin ticari olarak önder yerlerinden biri haline gelmiş bu alanda ayrıca büyük binalardan oluşan bloklardan oluşan yüksek siteler inşaa edilmiştir. İçinde bir çok hizmeti barındıran bu sitede bir de özel olan Nişantaşı Üniversitesi kurulmuştur. Bu sitelerin en büyüğü gene Ağaoğlu Projesi olan 1453 blokları ve yaklaşık büyük bir alana sahip Maslak Mashatten sitesidir. Ayrıca bu bölgemizde İstanbul Teknik Üniversitesi kısa adıyla İTÜ de bulunmaktadır. Gene Sarıyer Belediyesi son yıllarda merkez binasını buraya taşımıştır. Ayrıca Işık okulları da bu bölgede yer almaktadır.  Bölgede ayrıca birçok ticaret merkezleri ve iş merkezleride bulunması cabasıdır.

İstanbul’da Plaza Denince İlk Maslak Akla Gelir

Bizler firmamız olarak sizlere bu bölgede Maslak semti ile beraber tüm bu bölgelerde de hizmetlerimiz başlamıştır. Maslak, Ayazağa, Derbent, Darüşafaka, Bahçeköy, İstinye, Yeniköy bölgelerinde yapmış ve olduğumuz uzun bir fizibilitenin ve uzun arge çalışmaları sonucu bu bölgedeki yüksek iş ve iş hacmi gücünü tespit ederek burada hizmet vermeye başladık. Ve Atatürk Oto Sanayi sitesi içinde bir ofis açmaya karar kıldık. Buradan buradaki işlerimizi acilen yönetmeye ve çıkan işler erken almak için var gücümüzle çalışıyoruz. Bildiğiniz gibi burası genel olarak araba ve otomotiv üzerine bir sektör içinde bir alan olduğu için genel olarak bu bölgeye hizmetimiz daha fazla artmış bulunmaktadır.

Çok yönlü çalışma şekli olarak aslında tek bir sektör gibi gözükse de içinde zaman zaman bulunduğumuz piyasa içinde bir çok sektörü kapsamaktadır yaptığımız iş. Bazı rakip sayılacak aynı sektör içindeki diğer  firmaları burada bulunan büyük bina ve plazaların merkezleri veya yöneticileri ile anlaşarak buradaki muhaberatlara kendi adamlarını koymuşlar ve bu binadan çıkacak işleri almışlar veya onlarla beraber baya çalışmaktadırlar. Tabi ki bu yöntem güzel bir yöntem aslında. Hem orada diğer birim ve katlardaki firmaları da bağlama kolaylığı da olmaktadır. Bizler şimdilik ofisimizde bunları düşünürken diğer yandan da el ilanlarımız ve internetteki çalışmalarımızla hizmet vermeye başladı çok şükür.

Yükselen Değer Olarak İş Dünyasında Büyüyen Bir Semt

Burası Plazalar semti diye anılmaktadır. İstanbul da alt zemini sağlam olan bu önemli bölgede müthiş derecede mantar gibi plazalar ve yüksek uzun site binaları ve siteler kurulmuştur. Sanırım burası İstanbul da tek ve birinci olarak plaza bu konusunda öndedir. Maslak ve çevre mahallesi olan Ayazağa Mahallesi ve Huzur Mahalleleri bundan yani 2015 den sonra  Sarıyer ilçesine bağlıdır. Çevresinde Ayazağa, İstinye, Derbent, bir tarafı komple orman ve askeriye dir. İstanbul un kalbi desek yanlış bir şey söylemiş olmayız. Evet dediğimiz gibi Ayazağa bölgesi dahil olmak üzere şu anda Maslak ve çevre bölgesi komple askeriye ve orman larla kaplı bir alan içinde bulunmaktaydı. Fakat son yıllarda baktığımız zaman bu ormanların azaldığını ve yerlerine öyle yada böyle, resmi yada resmi olmayan durumlarla büyük devasa sitelerin yapıldığını görmekteyiz.

Bizler bu bölgenin geçmişini çok iyi bildiğimiz için son on yıldaki değişimini her an gözümüzün önüne getiriyoruz. Hele en son yapılan 1453 diye ad konularak milletin teveccühünü kazanmaya çalışan bu site genel olarak kimsenin haberi bile biraz bile duymadan başlayıp bitirdiler. Ve bu rantta kimlerin neler kazandığını ancak Allah bide onlar bilir. Memleketin en güzel yerlerini bazılarına daha da zengin olsun diye peşkeş çeken bu insanları ne tarih nede ahirette Allah unutacaktır. Her şeyin hesabı en sonunda sorulacak bir gün İnşallah. O zaman her şey güneş gibi gün yüzüne mutlaka çıkacaktır.

Bir Cevap Yazın