Evet, küçüklüğümüzün eğlence merkezlerinden ve gezmeye gittiğimiz yerlerinden bir tanesi de burasıdır. Bizler Çocukken arkadaşlarla berabar bu bölgelere gider yüzer gezer gelirdik. Ne akıl vardı bizde aileden habersiz buralara gider kafamıza göre gezerdik. Ne günlerdi. Allah tan bize bir şey olmadı. Şu anda kendimize şaşıyorum. Aklıma geldikçe nasıl böyle bir tehlikeli yere tek başlarımıza giderdik şaşıyorum. Şimdilerde çocuklarımıza böyle bir şey yapmasından çok korkuyorum. Fakat sanmıyorum ki onlar gitsin tek başlarına oraya.

Tabi ki şimdilerde büyüyüp gelişme göstermiş ve daha fazla bir kitleye ulaşmış bir Kilyos olarak ortaya çıkmıştır burası. Eskisinden daha kalabalık olduğu bir kesin. O zaman oralarda fazla yerleşim alanları evleri marketler bulunmazdı. Genede vardır. Fazla ulaşım araçları yoktu. Şimdi hepsi var. Ama yinede oralara gittiğimiz zaman korkardık. Akşam olmadan eve dönmeyi bilirdik. Çünkü saat altı gibi son vesaitler sona ererdi. Fakat genede karanlığa kalamazdık. Şimdilerde hala bilmiyorum saat kaça kadar araç var.

Aslında bu bölgerin çoğunda çocukluğumuzda gezmişliğimiz vardır. Bahçeköy, Zekeriyaköy, Kilyos, Ayazağa, Kemerburgaz gibi bölgelerde dolaşırdık. Çünkü gezmeyi dolanmayı çok severdik. Bisikletlerimiz vardı. Toplanırdık on on beş arkadaş bisikletlerle giderdik. Ama genede başımıza büyük bir olay gelmedi Allah a şükürler olsun. Ben sizlere bunları anlatırken o günler gözümün önünden geçip gidiyor sanki. Eevet gerçekten de her geçen gün her gelen günden daha güzel geçmiş benim nazarımda. Yani eski yaşantılar daha samimi, daha net ve daha güzeldi. Şimdilerin manyetik hayatları gibi değildi.

Kilyos Bölgemiz Sarıyer Karadeniz Kıyısında Bir Yer

Evet burası Karadeniz kıyısında bir yer desek herkesin aklına Karadeniz bölgesi gelmektedir. Fakat çoğu insan Kilyos bölgesini bilir. Fakat İstanbul’da olan bir yerin Karadeniz kıyısında olmasını herkes bilemez. İstanbul Sarıyer İlçesinin Karadeniz Kıyısına komşu olduğunuda herkes bilmez. İşte burası Sarıyer ilçesine bağlı Kilyos bölgesi. Plajı ve yüzme yerleri ile meşhur olan bölgemizde her sene yüzlerce insan boğularak can vermektedir. Özellikle yaz aylarında tabikide daha fazladır.

Malesef insanlarımız ne kadar yardımsever olsada o kadar da kendi başlarına başı buyruk davranan bir toplumdur. Malesef bana bir şey olmaz mantığı ile beraber tüm halkımız bu cahil düşünce ile beraber denizlerde özelliklede bu bölgede açılarak denize kapılıp can vermekteler. Ne kadar uyarsak ta biz burdanda yazsak, devlet televizyonlardanda yazsa gazateler ikaz etse insanımız malesef bildiklerini okuyup bindikleri dalı kesiyorlar. Arkadaşlar yüzmede bilseniz açılmayın. Nasıl olsa serinlemeye geliyosunuz artislik yapmaya gerek yok yakınlarda yüzün serinleyin Allah ın izniyle sağ salim evinize dönün desekte bu yazda malesef her gün onlarca insan gene ölecek ve ölüyor. Allah bunlara akıl versin.

Kilyos İle Gelen En Güzel Ve Temiz Hizmetlerimiz Başladı

Evet burada sunduğumuz hizmetlerin bir çoğunu başka yerlerdede sunuyoruz. Burası özel bölge alanlarımızdan olduğu içinde buraya daha fazla bir önem veriyoruz. Kilyos bölgesinde daha çok yaz aylarında iş olmasına rağmen kış aylarında bu yüzde çok düşmektedir. Bunun sebebi ise kış aylarında buraya ziyaretin çok az olmasından kaynaklanmaktadır.

Evet burası Sarıyer ilçesinin diğer semtlerine nazaran merkezden daha uzak bir yere sahiptir. Tahminen merkezden bir yirmi kilometre uzaklıkta olup buralara otobüsler kalkmaktadır. Galiba minibüslerde gitmektedir. Bu kadar uzak bir bölge olsa da bizler bu bölgeye servis verdiğimiz için kendimizle gurur duyuyoruz. Tabiki de bu gurur kibir manasında değilde sevinç manasında dır. Çünkü bizim Allah ın izniyle kibir ile bir alakamız yoktur.

Kilyos Sakin Ve Güzel Bir Yerdir Tabiki Yazları Hariç

Bu tarafa gönderi işi olarak genelde kargo işleri olmaktadır. İnsanlar işlerini çoğunlukla kargo firmaları ile bir gün sonra olmak üzere yolluyorlar. Biraz uzak olduğu için bizim piyasada buranın fiyatı malesef yüksek olmaktadır. Çünkü buraya giden elemanımız tekrar boş geleceğinden ona göre fiyatlar belirlenmiştir.

Bir Cevap Yazın