KAĞITHANE MOTORLU KURYE
KAĞITHANE MOTORLU KURYE

KAĞITHANE MOTORLU KURYE, İSTANBUL İÇİ MOTO KURYE HİZMETİ

Değerli dostlar, gene sizlerle beraber bir makale ile birlikte sizin karşınızdayım. Bu gün sizlere elimden geldiği kadarıyla Kağıthane İlçesi hakkında bilgi vermeye çalışacağım. Buranın bir çok sorunları ve yapılması gereken bir çok yer ve çözülmesi gereken bir çok problem bulunmaktadır. Aslen kendim buralı olmamız yani burada yaşamamız nedeni ile artık iğneyi değil de çuvaldızı kendimize batırmanın zamanı geldi diye düşünüyorum. Çünkü söylenmesi ve yazılması gereken o kadar çok şey birikti ki artık söylemesek olmayacak.

Birincisi bence bu ilçe gerçekten de İstanbul içinde bulunan en geç ve en zor gelişen bölgelerden biridir. Ve malesef hala diğer ilçe ve yerlere göre daha çok yavaş ve az gelişen bir yerdir. Bunun nedeni hala bilmiyoruz. Fakat büyük bir ihtimalle belediye sorunlarından kaynaklanmaktadır. Hatta belki de bir siyasetçinin buraya Kağıt tepe demesinden dolayı da olabilir mi acaba? diye sorsak bunun alakası olmadığını söyleyelim. Bu durum sadece dil sürçmesi olarak kayıtlara geçmiştir.

Kağıthane..

Yolları çok kötü, özellikle Alibeyköy den başlayan ve Kemerburgaz bölgesine doğru giden Kağıthane Dere yolu çok kötü durumdadır. Yolun her tarafı bozuk ve yamalanmış şekilde asfaltlanmıştır. Bir çok neden den dolayı boş yere açılan çukurlar saçma sapan kapatılmıştır. Her tarafta çukur ve yamukluk vardır. Sağa sola verilen dönüş yerlerinin arkadan gelen hızlı araçlar için duramayacak kadar tehlikeli dönüş yerleri yapılmıştır. Özellikle Merkez bölgesindeki çalışmalardan ötürü yolların her tarafı bozulmuştur.

Sorunlar.. Sorunlar…

Bu cadde üzerinde bir çok avm yapılmasına rağmen yolları hala genişletilmemiş ve saçma sapan bir şekilde mecburi istikamet olarak yön verilmiştir. Bu cadde de trafik olmamasına rağmen son yıllarda berbat bir şekilde trafik olmuştur. Buralar üzerinde malesef belediyenin hiç bir faaliyeti yoktur. Açılan avm lerle övünmek yersizdir. Bunun yerine yollara düzgün bir şekilde asfalt dökülmesi gerekmektedir. Yolda giderken her han bir çukura düşeceğim korkusu bulunmakta veya bozuk bir yerden geçme tehlikesi ile araçların altını vurma tehlikesi mevcuttur. Özellikle Merkez den Gültepe, Sabayi Mahalesi ve Seyrantepe girişlerine giderken her taraf çok kötü ve bözuk durumdadır.

Ayrıca mahalle içinde bir iş yapılacağı zaman aylarca sürmektedir. Mesala bir yol yapımı kaldırım taşı yapımı aylarca sürmektedir. Bir yere bir çukur yada elektrik, iski veya doğalgaz çalışması olduğunda açılan çukur hemen kapatılacağına bir ay veya daha fazla zaman da yapılmakta. Bir çalışmanın bıraktığı yerler ayla sonra tekrar ancak yapılmaktadır. Sokaklar çok dar, yeni inşaat izni verilirken sokakları daha genişleteceklerine daha da daraltılıyor. Saçma sapan bir şekilde inşaatlara çıkarılan zorluklar malesef yol ve sokak dizaynları için kullanılmıyor. Sokaklar hala dar ve yollara park edilmiyor. Küçüçük binaya otopark zorunluluğu getireceğinize sokakları genişletin. Otopark için yerler açın. Ama nerede? Allah ıslah etsin. İşte daha anlatacak bir çok mesele var ama makalemiz uzun olacağından yazmıyoruz.

Kağıthane Hizmetimizin Kuruluş Amacı Nelerdir?

İstanbul Kağıthane Kurye Servisimiz ile beraber Kağıthane ilçesinde hizmet vermek ve ileriye doğru atılım yapmak için bu Hizmetini profesyonel bir şekilde güzelce  kurduk. Firmamız daha yeni olmasına rağmen ve burada yüzlerce motorlu olup ta rekabetin son derece yüksek olmasına rağmen kısa zaman içerisinde çok büyük ilerlemeler kaydettik.  Diğer firmalardan sıyrılarak büyük bir aşama göstererek ilk beş motor hizmeti sıralaması içine girdik.

Allah’ımıza şükürler olsun ki şu ana kadar bir aksaklık görmedik. Hiç bir elemanımız ve çalışanımız ile ilgili bir kaza ve olaya çok şükür karışmadık. Büyük bir kaza yok ve olmadı. İnsanlara davranışımız olsun, müşterilere karşı vaziyetimiz olsun bir falso, yamuk ve bir atalarımız olmadı. Tabi ki bunda en büyük pay sahibi bizim kendimizin hizmet  ve  içimizde barındırdığımız  arkadaşlara çok teşekkür ediyoruz.

Kağıthane’de Verilen Hizmet Ve Bölgenin Tarihteki Yeri

Hizmetlerimiz arasında saymakta olduğumuz servislerimiz sadece bu bölge için geçerli hizmetlerdir. Kağıthane İlçesi sınırları içerisinde geçerlidir.  Kuryelik mesleğinin en önemli ip uçlarından biri sabırlı olmaktır. Tabi ki her şeyde sabır gerekli lakin özellikle bizim meslekte sabır çok önemlidir. İnanın gün içinde o kadar olaylarla karşılaşıyoruz ki sabırlı olmamak elde değil. Ama biz İnşallah bu durumlarda elimizden geldiği kadar sabırlı davranmaya çalışıyoruz.

Kağıthane İlçesinin Komşuları İle Birlikte Haritadaki Yeri

Kağıthane İlçesi, bir çok yeri birçok ilçe ile sınır olmaktadır. Beyoğlu ilçesine bağlı olarak Sütlüce tarafından başlar. Oradan göbekten Alibeyköy bölgesi ile Eyüp İlçesi ile sınırdır. Yukarı taraftan Çağlayan, Talatpaşa, Okmeydanı semtleri ile Şişli ilçesine sınırdır. Sarıyer ilçesi ile Ayazağa ve Cendere bölgeleri ile komşuluğu ve sınırları vardır. Ayrıca Gültepe, Sanayi Mahallesi, Emniyetevleri semtleri ile de Beşiktaş ile komşudur. Genel olarak dere yolundan oluşmaktadır bu bölge.

Kağıthane Deresi İle İlgili Sorunlar Ve Haliç’in Suyunun Durumu

Kağıthane ilçesi dere olarak bilinen Haliç nehrinin en son başladığı yerden başlar. Burası önceden yani Osmanlı zamanında, Karadeniz ile bağlantısı varken sonradan kesilmişti. Ama burası tekrardan Karadeniz ile bağlantısı yapılarak deniz suyuna kavuştu ve bir ada olmaktan çıktı. Karadeniz den gelen bu deniz suyu Marmara Denizine dökülmektedir. Sarıyer, Ayazağa mahallesi üzerinden geçen dereden yapılan dere ıslah çalışmaları ile bir kanala buraya su bağlanmıştır.

Kurye Hizmetlerimizden faydalanmak için lütfen bizi çekinmeden 7/24 arayın.

One thought on “KAĞITHANE MOTORLU KURYE

Comments are closed.