Hayatın Başımıza Getirdiği Yaşanmışlıklar

Her insanın bir çok gereksinimleri vardır. Bu gereksinimler insanların ihtiyaçlarını ortaya çıkaran ham maddeleridir. Bir kişi hiç bir zaman içinden geçen şeyleri dışarı yansıtmayabilir. Çünkü bazı şeyleri içinde yaşamak ister. Bir çok olayda başımıza gelen durumlardan etkilenebiliriz. Bazen yaşadığımız çevrede bir durumu yaşarken sanki o senaryonun daha önce yaşanmışlığı gözlerimizin önünden geçiverir. Yani daha yaşamadan o olayı daha önce yaşamış hissini duyarız. Şimdi şöyle olacak veya böyle olacak diye kafamızdan geçer o olay. Ama biz daha yeni yaşıyoruzdur o anı. Her insan hayat içinde böyle durumları görmekte ve başına gelmektedir.

Çalışan insan içinde doğanın güzel nimetleri ve yaşanmışlıkların acısı gözlerinin önünden geçerken her şeyin boş olduğunu bir gün anlayacak insanoğlu. Bizler bu hayatı doyumsuz bir şekilde yaşarken bir misafir olduğumuzu ve bu misafirliğin bir gün son bulacağını hiç aklımıza getirmeyiz. Nasıl ki bir insan bir yere gezmeye veya misafirliğe gittiği zaman tekrar geri evine döneceğini biliyorsa işte bizde öyleyiz. Tekrardan gerçek evimize yani toprağa döneceğiz. İşte bunun farkında olarak yaşamaya devam eden bir insanın çalışması daha güzel ve daha haz duyarak geçmektedir. Hayatın çeşitli merhalelerinde başımıza gelen bir çok ölüm olayları bizleri hiç etkilemese bile bunu bir gün yaşayacağız. Bazen yolda seyir halindeyken yanı başımızdan geçen mezarlık araçlarına rastlarız sık sık. Kim bilir kimleri taşıyor fakat biz bunu normal bir olay gibi görür yanlarından geçip gideriz. Bir gün bu aracın içinde kendimizin olacağı fikri fazla aklımıza gelmez nedense.

Kabataş Motorlu Dağıtım Ve Ulaşım Servisi Doğru Seçim

Kabataş Servisi olarak bizler diğer ilçe ve semtlerden gelen tüm gönderileri buraya getiriyoruz. Buradaki çıkan tüm işleri de alıp gene diğer ilçelere getirebiliyoruz. Zaten burası küçük bir semt olduğundan fazla zaman kaybımız olmuyor. Birde burada yolun sol tarafı tamamen deniz olduğundan, set üstü bölgesi inebolu sokak ve Meclisi Mebusan Caddesi üzerinden bizim işler daha fazla çıkmaktadır.

Bu bölgelerde hizmet vermek bazen bizi çok yıpratmaktadır. Buradan Eminönü tarafına giden istikamette bulunan tramvay yolu üzerinden dolayı trafik felaket bir şekilde felç olmaktadır. Tıkalı trafiğin yolu kapatması neticesinde iki şerit gidiş olan bölümde sağ tarafa araçların gelişi güzel park etmelerinden ötürü malesef biz motosiklet sürücüleri zor anlar yaşamaktayız. Yolun ne sağından nede solundan geçebilme ihtimalimiz darlık sebebi ile ortadan kalktığı için bizlerde malesef araçlarla beraber sıra beklemekteyiz.

Bu yolda ilerlerken bizi de çoğu zaman tramvay yolunu kullanarak buradan gitmeyi hedefliyor ve gidiyoruz. Tabi ki genelde buradan gitmenin de yasak olduğunu bildiğimiz için tedirgin oluyoruz. Bazende o tedirginlik bize korktuğumuzun şeyin başımıza gelmesini sağlıyor. Polisler böyle durumlarda bir kenara çekilmiş avInı bekleyen yırtıcı hayvan misali pusuya yatmış bizleri beklemekteler. Dolaysıyla sonu. kaçınılmaz oluyor ve biz avcıya yakalanıyoruz ve ceza yiyoruz. Bu durumlar bir çok motor kullanan sürücülerin başına gelmiştir.

Beyoğlu İlçesi Sınırlarında Bir Semt Kabataş Küçük Bir Yere Sahiptir. Bir Kısmı Beyoğlu Bir Kısmı Beşiktaş

Zaten buralardaki büyük firmalar buralardan çeşitli yerlere taşınmışlardır. Geriye ise birkaç firmadan ibaret bazı şirketler kalmıştır. Bizde bu kalan müşterilerimize burada elimizden geldiği kadar hizmet vermeye çalışıyoruz. Fakat bu bölge çok trafik olan ve çok sıkışık bir araba yoğunluğuna sahiptir. Ayrıca bu bölge, metro, tramvay ve otobüs son duraklarının olduğu yer olduğu için burada çalışmaktan çok zorlanmaktayız.

Beşiktaş, Dolma bahçe, Kabataş yan yana semtleridir. Bu semtler üzerinde tarihi camiler vardır. Daha sonra gelen Fındıklı semtimiz, Salıpazarı ve Tophane bölgelerinde gene tarihi yapılar ve camiler göze çarpmaktadır. Bu bölgeler üzerinde Karaköy bölgesine kadar trafik çok yoğun bir şekilde devam etmektedir. Sağ tarafa dönen Perşembe Pazarı istikametide gene böyledir.

Bir Cevap Yazın