Öncelikle şunu belirtelim ki İstanbul içinde bulunan sahil ve boğaz kısmında bulunan tüm semtlerimiz bir birinden özel güzelliklere sahip alanlardır. Buralarda hangi boğaz ve sahil semtine giderseniz gidin hepsinin ayrı bir güzelliğe sahip özellikleri bulunmaktadır. Hiç birini diğerinden ayırt edemeyecek kadar güzeller. Aslında bu İstanbul ilimizin güzelliğinden ve öneminden de kaynaklanmaktadır. İnsanlarımız için doğal ve stratejik bir öneme sahip bu bölgelerin bizlerin elinde olması ne mutlu ne güzel bir duygudur. Her tarafı denizle çevrili İstanbul. Karadeniz, Marmara Denizi, İkisi aranda bulunan Boğaz Ve Karadeniz’i Marmara’ya bağlayan Haliç. Dünyanın hiç bir yerinde olmayan bir özelliğe sahip bulunmaktadır.

İşte tüm bu güzellikler için bize sunduğu sayısız nimetler için Yüce yaratıcımız Rabbimize sonsuz şükürler olsun. Böyle bir yerde yaşamaktan huzur ve mutluluk duyuyoruz. Her ne kadar bu metropolün sorunlarını çözebilecek bir sistem olmasa da, bir türlü düzene sokulamasa da burada yaşamak bizim için onurdur. Ne onla oluyor nede onsuz oluyor. Özlenilecek ve yaşanılacak bir yerdir burası. İşte bu güzel İstanbul’un güzel boğaz semtlerinden bir tanesinden biride İstinye..

İstinye Bölgesini Ve Semtini Kısaca Tanıtalım

Burası güzel bir sahilde boğaz semtidir. Sahil boyunca sağ tarafta hemen güzel bir çay bahçesi mevcuttur. Bölgenin sınır ve komşuları olarak çevreleyen semtler ise Sarıyer  tarafında Yeniköy, Diğer tarafında ise Emirgan semti vardır. Ön tarafı zaten denizdir. Yani boğaz. Üst kısımlarında ise villalar vardır. Gene zengin ve yüksek gelirli kişiler buralarda denize nazır villalarında yaşamaktadır. Fakat daha yukarı kesimde hala gecekondu tarsı evlerde kalan halkımız da bulunmaktadır. İlerleyen yıllarda buralarda yüksek oranda kentsel dönüşüm ayağına bazı insanlara verileceğini peşkeş çekileceğini düşünüyoruz. Umarım yanılırız.

Yukarı tarafı yani daha sağ tarafı İstinye Bağlar mahallesi olarak Ferahevler tarafına çıkmaktadır. Dere içi denilen ve yapılalı baya yıl geçmesine rağmen İstinye’yi daha yukardaki bölgelere ulaştıran yeni yol vardır. Bu yol üzerinde Borusan Hoılding ana merkez binası bulunmaktadır. Ayrıca bir kaç araba firmasının daha yeri bulunmakta. Birde tam bu yolun ortasında alışveriş merkezi bulunmaktadır. Bu yol bir çok yere bağlanmaktadır.

Tam sahilde İstinye Devlet hastanesi vardır. Hemen onun üstünde ise Sarıyer İmam Hatip Lise vardır. Hemen hastahane nin yanındaki dik Yokuşta bulunmaktadır. Dere içi denilen bölgeden Maslak, Daruşafaka, Derbent, Tarabya ve Büyükdere Caddesine çıkılabilir. Ayrıca daha yukarı Maslak bölgesine yakın bir yerde İstinye Park alişveriş merkezi açılmış olsa da burası İstinye sınırları içinde değildir.

Bölgeye Maslak Büyükdere Caddesinden İstinye Park istikametinden aşağıya doğru gidilebildiği gibi, Sahil yolundan ister Beşiktaş, Ortaköy, Bebek, Emirgan semtleri güzergahından, İsterse Sarıyer, Tarabya, Yeniköy istikametinden doğru gelinebilir. Bölgede son olarak İstinye Çubuklu arabalı feribot seferleri açılmış ve hizmete başlamıştır. Büyükdere Caddesi ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsünün yoğun olduğu saatlerde burası çok işe yaramış ve trafiği biraz olsun rahatlatmıştır. Akıllıca işlerden bir tanesi olmuştur.

İstinye Semtinde Kurduğumuz Sistem Ve Çalışmalarımız

İstinye dediğimiz gibi bizim açımızdan önemli ve kritik bir bölgedir. İstinye semtine çok çalışıyoruz. En fazla gittiğimiz yerlerden bir tanesidir. Burada çalışıp kurduğumuz güzel ve sağlam bir altyapı ile önümüzdeki günlere daha güzel ve iyi bakmamızı sağlayacaktır. Biz burada hizmet verirken aynız zamanda yaptığımız iştende zevk alarak çalışıyoruz. İşimizi severek ve isteyerek yaptığımız için ise işimiz daha verimli oluyor. Bizler canımız sağ oldukça bu bölgede hizmete devam edeceğiz.

Buradaki altyapı çalışmalarımız uzun yıllara dayanan bir geçmişe sahiptir. Uzun zamandır bu bölge ve komşuları üzerindeki gözlemlerimiz ve izlenimlerimiz bölgenin yeri ve önemi açısından da bizim için değerli olduğunu anladık. Burada bulunan iş potansiyeli ilerleyen yıllarda daha da artmasını bekliyoruz. Bu yüzden buradaki atılımlarımızı hızlandırmış bulunmaktayız. İnşallah ilerleyen zamanlarda hem sizler için hemde bizler için daha güzel çalışmalar vermenin huzuru içinde bulunmaktayız. Daha sağlıklı ve daha emin çalışmalar sunmak için emin adımlarla ileriye doğru yürümeye devam ediyoruz.

Bir Cevap Yazın