Hızlı Kurye

Bazı insanların çok acil işleri olduğu zaman özellikle bizleri çağırırlar. Özellikle internetten hemen Hızlı kurye araması yaparak en yakın linke tıklayarak arama yaparlar. Her firma kendilerini hızlı diye nitelendirmektedir. Fakat durum böyle değildir. Hız yaparak gideceğiniz yere ulaşamazsınız. Ancak gideceğiniz yeri biliyorsanız hızla ulaşabilirsiniz. Ve ayrıca bu yolun en kestirme tarafından giderseniz hızlı olmuş olursunuz. Fakat gideceğiniz yeri bilmiyorsanız ve oraya navigasyon aleti ulaşmak isterseniz işte ne kadar hızlı da olsanız sizin işiniz bitmiş demektir. Çünkü hızınız hiç bir işe yaramayacaktır.

Hızlı Olmak Ne Demek.?

Evet Hızlıyız, hızlı hizmet veriyoruz. Şuanda iddia ediyoruz ki en hızlı motorla çalışan firma  biziz. Bunu denemek sizin elinizde. Zamanla yarışıyoruz. Zaman bizi geçebilir ama biz zamanın hemen arkasından geliyoruz. Hızlıyız ama canbaz değiliz tabi ki de. Lütfen dikkatli olalım. Aynen hızımızın yanında ilk başta tecrübe gerekmektedir. Bu tecrübede bizde vardır. İki tür tecrübe vardır, birincisi motosiklet kullanma tecrübesi, ikincisi ise yol, trafik tecrübesidir. Bunlar olmaz sa gene başarısız olursunuz. Son olarak ta yol bilgisi gerekmektedir. Yani İstanbul içini çok iyi bilmeniz gerekmektedir. Bu üçünü birleştirdiğinizde o zaman hızlı olmuşsunuzdur.

Herkesin hakkına, hukukuna saygılıyız. Kimsenin hakkına girmiyoruz. Girmek istemiyoruz. Girmişsek te elde olmayan bazı nedenlerden dolayı olabilir ve bunlar içinde hakkınızı helal edin. Bizler bu mesleğe başlarken  kendi kendimize söz verdik daima hızlı olacağız, müşterilerimize elimizden geldiği kadar hızlı gidip, teslimatları hızlı yapmaya karar vermiştik. Evet trafik içinde sağa sola makas atmak asla hız değil bir saçmalıktır. Hiç bir zaman makas atarak hızlı gidilmez. Makas atmak bizler için çok büyük bir risktir. Sonucunda ölüm olabilir. Araçlar içinde aynı şey geçerlidir.

Hızlı Olmak Canbazlık Yapmak Değil Efendi Olmak

Hızlı Motorlu olarak saatlerce taşıdığımız işleri üzerimizde tutmak yerine hemen onu teslim etmek için devam ediyoruz. Aldığımız tüm paket ve evrakları hızlı bir şekilde geç kalmadan adresine hemen teslim ediyoruz. Bizim işimiz bu hızlı olmak. Ama hızlı olurken de söz verdiğimiz gibi de kimseye zarar vermeden yolumuza devam edeceğiz dedik. Ve bunu da kendimize bir düstur haline getirdik. Tüm elemanlarımızı en başta  işe alırken ilk başta bunları söyleyerek söz aldık. Hızlıyız ama yamuk mumuk değil ciddi hızlıyız. kafadan değil gerçekten hızlıyız.

Hızlı Olmak Süratli Olmak Değil Direk Yola Gitmektir

Evet geçenlerde gene bir iş içn gittiğim müşteri bizi tekrardan aradı. Bir paketinin olduğunu ve hızlıca gitmesini söyledi. Bu müşterinin adını falan söylemiyeceğim. Levent tarafında bir müşterimizdi. Levent Caddesi üzerinde olan bir müşterimiz. Kayıt verirken de çok hızlı olmasını ve hızlı servis ile gitmesini söylemişti. Tabi ki bende sevinerek hemen tamam demiştim. Çünkü kayıt veren müşterimizin olduğu Levent Caddesi üzerinde Levent Caminin orada işim bitmiş orada bekliyordum.

Hız Öldürür, Hız Süründürür. Kontrolsüz Hız, Hız Değildir.

Müşterinin olduğu yerde hemen bu caminin arkasındaydı. Ben telefonu kapatıp kapatmaz yürüyerek hemen binanın zilini çaldım. Kapıyı açan sekreter kardeşimiz şaşırmıştı. Ne oldu dedim gülerek oda telefonu şimdi kapattım ne çabuk geldiniz demişti. Bende siz demediniz mi ne olur hızlı olun hızlı gelin diye, ha evet dedi, bende hemen geldim dedim. Güldü sevindi. İşte böyle işlerimiz oluyor. Hızlı Motor Servisi işte böyle oluyor.

Hızlı olmak bir ayrıcalıktır. Kontrollü hızlı olmak daha da ayrıcalıktır.

Hız yapmak zevkli ve heyecanlı olsa da bizim meslekte malesef çok önemlidir. Çünkü çok acil zamanla yarışan bir işimiz var. Çok önemli ve acil işlerinizi ulaştırmak için bazen hız yapmak zorunda kalsak ta bizler bu hızımızı kontrol altında tutmaya çalışıyoruz. Özellikle İstanbul trafiği hız için çok tehlikelidir. Her an ne olacağı, nereden ne çıkacağı belli olmuyor. Gözünüzü kırp sanız bazen karşınızda araç beliriyor. Dikkat ise bizim baş tacımızdır.

Bir Cevap Yazın