Bundan otuz yıl önce adını bile telaffuz ettiğimiz zaman, Afrika’da bir ülke gibi neresi olduğunu bile aklımıza gelmeyen bir bölgenin adıdır Kemerburgaz. Aynı yıllarda yolu bile olmayan çok dar bir alanda gidilen, kamyonların trafik yapıp gidilemeyen yer dir orası. Hele aşağıdaki Ayazağa Kemerburgaz yolu, hiç bir şekilde gidilecek gibi olmayan bir yol olarak duruyordu. Gerçekten de çok kötü ve gelişmemiş bir durumda olan bir bölgenin adı idi burası. İki adet su kemeri bulunan bir bölgeden detaylı bahsediyoruz. Şimdilerde buradan su alınmazsa da geçmese de yakın zamana kadar buradan çok yararlanılmıştır. Bir Kemerburgaz girişinde su kemerinin altından geçilir. Birde Göktürk girişinde Kemer bulunmaktadır.

İnsanların İstanbul içinden dışa doğru şehir dışına doğru çıkmak istedikleri o yıllarda çok gelişmiştir. İlk önce Kemer Contry evleri diye bu evler yapılmış ve daha sonra ileriye doğru büyümeye başlamıştır. Ormanların içinde büyük alanları site ve alış veriş merkezlerine dönüştüren bir merkez haline gelmiştir. O günden beri Eyüp ilçesine bağlı olsa da sanırım sonradan bir belediye olma durumu daha kuvvetli gözükmektedir. Kemerburgaz ve Göktürk bölgeleri çok yakın mesafede bir birlerini tamamlamaktadır. Aslında buranın merkezi daha geride Bahçeköy üzerinden buraya gelen yol güzergahında bulunmaktadır. Esas yerlileri buralarada yaşamaktadır. İlersi sonradan gelişme katdetmiştir.

Ormanlar İçinde Oluşan Yeni Bir Yerleşim Alanı

İstanbul Avrupa yakasında bulunan bir belde dir. Arnavutköy İlçesine daha yakın olmasına rağmen her nedense İstanbul daki çarpık ilçeleşmelerden ve sınırlarından dolayı dedim oldu mantığı ile yürütülen düşünce ile Eyüp ilçesi ne bağlıdır. Buranın Eyüp ilçesi ile ne alakası olduğunu da hala çözmüş değiliz. Neyse Eyüp sınırları içersinde kalan ama Eyüp ten daha büyük olan bir bölge. Hem Göktürk hemde Kemerburgaz bölgesi. Sanırım ilerlerleyen yıllarda buranın ilçe olma olasılığı yüksek görünüyor. Kemerburgaz ile beraber, Pirinççi köyü falan birleşirler galiba.

Bizler burada acil Kurye hizmetei ile beraber sıradışı bir çalışma yapmaktayız. Hiç bir şekilde bir kurumun desteği olmadan kendi çabamızla çalışmaktayız. Buralar muthiş yapı ve siteler bölgesidir. Çok sayıda kendinden bağımsız site ve yapılar vardır. En büyük ve en önce yapılan yer ve en fazla alana sahip bölgede kurulan Kemer Contry Sitesidir. Burası nerdeyse tüm Göktürk yarısı buranın diğer yarısıda başka siteler olarak gözüküyor. İleriye doğru genişleyerek bayağı büyümüş ve gelişmiştir. Şimdide bağlantı yolları ile beraber dahada çok değerlenmiş gözükmektedir.

İstanbul’a Hem Yakın Hem Uzak Bir Bölge Göktürk

Evet yukarda belirttiğimiz gibi İlk bu işe başladığım o yıllarda başladığımızda buranın yolları çok dar ve çok küçüktü. Sadece gidiş dönüş yol vardı ve kamyon ve harfiyatçılardan gidilmiyordu. Şimdi şöyle bir baktım ki otoban yapıldı rahatladı. Buralara çok çalışan ve buraya gelip giden moto kurye olarak  işimiz çıkar. Neden? çünkü buralar yüksek sosyetenin ve zengin zevat kesimin oturduğu bir kaç orman bölgesinden biridir. Hemde şehirden uzak ve daha sessiz sakin. Dolaysıyla buralar bizim çalışma alanımız içinde büyük yer kaplar. Bu bölgenin yükü ağır olsa da elimizden geldiği kadar bu yükü kaldırmak için elimizden geleni yapmaya çalışacağız.

Diğer firmaların aralarından sıyrılarak Allah a şükürler olsun ki bu günlere kadar geldik. Gerçek anlamda bir çok badireler ve çetin yollardan geçtiğimizi bilmenizi isteriz. Bir çok iş sektörünün ve bu  piyasanın içinde sahtekar ve yalancı insanların olduğunu her kes bilmektedir. Bizler bunların en acı örneklerini malesef tattık ve yaşadık. İnsanları dolandırmak ve hırsızlık en kötü en aşağılık bir durumdur. Bundan dolayıdır ki sizler bizim yaşadıklarımızı yaşamayın diye zarar etmeyin diye bizimle çalışmanızda yarar var diyoruz. Çalışınca zaten farkı anlayacaksınız. Her kese hayırlı işler diliyorum. Bizler dürüt ve sakin bir sistemle başarı ile çalışıyoruz. Herkse hayırlı kazasız işler diliyorum.

Bir Cevap Yazın