EYÜP MOTORLU KURYE, HALİÇİN BİR NUMARALI KURYESİ

Bölgenin en büyük ilçelerinden biridir. Fakat insanlar için Eyüp denince akla Eyüp Sultan cami ve türbesi gelmektedir. Evet buranın bu ismi almasındaki en büyük sebep tabi ki bu cami ve türbedir. Fakat buranın sınırları daha da büyük bir alana sahip bir ilçedir. Kemerburaz, Göktürk bölgesinde ve Arnavutköy bölgesinde bulunan bir çok alan, köy Eyüp ilçesi sınırlarına bağlıdır. Bu yüzden hem kırsal alanda hem de merkezi alanda toprak ve sınırı bulunmaktadır.

Eyüp İlçesinde Yaptığımız Çalışmalar Ve Gelişmeler

Eyüp Motorlu Servisimiz yaklaşık 2010 yılından itibaren hizmet verirken, daha sonra çalışmalarını bırakmamış sürdürmüştür. Daha sonraları Eyüp bölgesine hakim ve destek için güçlü olmaya başlayınca bizde bu isimde bir hizmet kurduk ve buradaki servis ağımızı artırdık. 2020 yılına yaklaştığımız şu günlerde her türlü saldırı, şikayet ,kıskançlık ve rakiplerin baskısından dolayı piyasanın içinde ayakta durmaya çalıştık.

Sevgili iş arkadaşlarımız, rakiplerimiz ve kardeşlerimiz, sizlere tek tavsiyem şudur. İnsanlardan hangi sektörde olursa olsun bir iş talep ettiğiniz zaman ne olur lütfen yapamayacağınız sözler vermeyin. O işi almak için yalan konuşmayın, bin bir taklalar atmayın. Yani kısacası bir işi almak için insanları kandırmayın.

Çünkü er geç o iş için ve tüm yalan dolanlar için sadece kendinizi kandırıyorsunuz ama farkında değilsiniz. Siz o günlük o işi aldınız ama verdiğiniz tahattüdü yerine getiremediniz. Ne olacak? O günlük ücreti aldınız fakat daha sonraki günlerde hem o paradan hemde müşteriden olmuş olacaksınız. Yani bu güne değil siz yarına bakın, İlerisine bakın, geleceğe bakın. Günlük düşünmeyin uzun vadede düşünün.  İnsanları asla kandırmayın kandırmaya çalışmayın ve haram yollarla para kazanmaya çalışmayın.

Eyüp, Haliç Bölgesinin Tek Gözdesi, Ve Tarih Kokuyor

Kurye sektöründe şöyle yalanlar vardır. Müşteri mesela o motorlu çalışan X firmasını aradığı zaman kendisine lazım olan hizmet tarif eder. Mesela bir saatte falan yerde olur mu diye sorar, bizim elemanlar tecrübeli olduğu için ve o saatte kesinlikle veremeyeceğini bildiği halde tamam hallederiz derler.

Fakat nasıl olsa işi alayımda sonrasında bir yalan uydururum planı ile hareket eder. Zaten o işi zamanında veremeyeceği bellidir. Ama işi de kaçırmamak içinde yalan söyler. Sonrada dediğimiz gibi işi zamanında veremez. Ve kafasında önceden hazır ve planlağı şeyleri müşteriye söyler ve müşteriyi kandırmaya çalışır.

Bizler Bahane Üretmiyoruz Sorun Çözüyoruz. Bizde Sorun Yok

Bahane hazırdır, en fazla kullanılan mazeret motorcu muzun lastiği patladı biraz geç kaldık kusura bakmayın. Yada müşteriyi en derinden vurmak için motosikleti kullanan arkadaşımız kaza yaptı onla uğraştık kusura bakmayın  hemen başka bir arkadaş akıp geliyor. Ne olur özür dileriz gibi yalanlar, falan filan. İşte bu hiç etik değildir. Bunu asla yapmayın. İki motor üstündesiniz Allah mutlaka çıkarır ve sorar. Niye çünkü yalan konuşuyorsun ve öyle bir şey yok. Müşteriyi kandırıyorsun sadece. Bu doğrumu sizce?

Eyüp Moto Kurye Hizmetimizde Yalana Asla Yer Yoktur, Bizde Neyse Odur.

Sevgili meslektaş arkadaşlarım burada yazdığımız şeyler asla yabana atmayınız. Unutma arkadaşım, üç kuruş kazanmak için defalarca yalan konuşmana gerek yok. İlk baştan alma o işi, yani bile bile lades deme. Alamıyorum yada şu saate kadar alamam de olsun bitsin. Ayrıca sende motora biniyorsun mutlaka, attığın yalan başına gelir ve o zaman gününü görürsün. Onun için yalan konuşmaya gerek yok. Çünkü Allah zaten biliyor ve her şeyi her zaman görüyor.

Çünkü nice böyle davranan arkadaşlara şahit olduk ve gördük ki, Kaza geçiriyorlar ve bu kazadan kazandıkları o haksız ücretin kaç mislisini kaza sonucu kaydediyorlar. Fakat onlara sorsan tabi bu olay başka o olay başka. Kaza Allah ın takdiri fakat yaptıkları yanlışların yüzünden başlarına geldiklerine inanmıyorlar ve kazadan sonra aynen devam ediyorlar. Kaza burda örnektir. Başlarına başka bir olay da gelebilir. Hastalık gibi yangın gibi Allah bilir. Allah bizi haksız kazanç kazanmayı nasip etmesin ve her türlü kazadan beladan Allah’a sığınıyoruz.

Bir Cevap Yazın