Beyoğlu Gerçeği..

Beyoğlu  Hizmetlerimiz arasında bir çok bölgede hizmet vermekte olan diğer bazı firmalarla bağlantılarımız mevcuttur. Beyoğlu’nda birçok bölgesine hizmet vermekle beraber buradaki bazı yerlere gidemiyoruz. Bunun için çok üzgün olsak ta böyle gerektiğine inanıyoruz. Beyoğlu uzun bir zamandır Ak Parti belediyeleri tarafından yönetilen bir ilçedir. İstanbul’da eğlencenin merkezi ve göbeği olarak bilinen bir yerdir. Genellikle orta direk insanların tercih ettiği yerler burada bulunmaktadır. Fakat here türlü pisliğin döndüğü yerler de gene buralardır. Şimdilerde ise Taksim ve İstiklal Caddesinin Suriye’lilerle ve arap larla dolduğunu görmekteyiz. Malesef onlar bile artık insanlarımıza ayak uydurmaya başlamışlardır.

Hizmet vermek için çalıştığımız bölgeler şunlardır.

Beyoğlu ilçesinden İstanbul içine çıkan bütün ilçelere paket, evrak, kargo, gönderi Motorlu Kurye işi yapıyoruz. İster normal olsun, ister acil olsun bizi arayabilirisiniz. Beyoğlu Merkez, Cihangir, Gümüşsuyu, Halıcıoğlu, Kulaksız, Örnektepe, Piyalepaşa, Sütlüce, Çıksalın, Dolapdere, Fındıklı, Galata, Galatasaray, Hasköy, Kabataş, İstiklal, Tophane, Kasımpaşa, Karaköy, Kuledibi, Şişhane, Taksim, Tepebaşı, Talabaşı, Tophane, Tünel Bölgeleridir. Bu bölgelerin dışında kalan bazı mahallelere hizmet vermekten kaçınıyoruz. Çünü bu mahallelerde bazı olaylar başımıza gelmiş bundan dolayı bir daha bunları yaşamamak için gitmiyoruz.

Beyoğlu’ nda Başımızdan Bir Çok Olay Geçmiştir.

Beyoğlu ‘nda başımdan geçen bir olayı size anlatmak istiyorum. Gerçekten de sinirlerimin zıpladığı, gerçekten de çok sinirlendiğim bir olaydı. Moto Kurye Hizmet olarak faaliyet gösterdiğimiz çalıştığımız o dönemde Beyoğlu ilçesinin ve çevresi etrafında hizmet vermekteydik. 2017 yılının mayıs aylarından bir günde Beyoğlu Sıra Selviler Caddesi ile İstiklal Caddesini birbirine bağlayan sokakta Meşelik Sokağa bir evrak veya paket getirmiş teslim etmiştim.

Yakinen Olan Bir Durum dan Çok Rahatsızlandım

Saat bir civarlarıydı. Meşelik Sokağın tam devamı da Zambak sokaktır bilenler bilirler. Biz motorcular da İstiklal caddesine motosiklet parkı yasak  olduğu için ara sokaklara park ederdik. İşte Bu Zambak sokağa kenara park ederdik. Hatta o zaman gittiğimde Zambak Sokağın çalışma halinde olduğu ve trafiğe kapalı olduğunu görmüştüm. Bende kendi kendime daha iyi oldu dedim. Motorumu park eder gider yemeğimi, çayımı içer tekrar gelirim ve motoruma dokunan olmaz demiştim. Daha sonra dediğim gibi yaptım ve motorumu park etmiştim.

Ama gözüme takılan bir şey vardı Zambak sokak girişinin az ilerisinde bir nargile kafe vardı ve kaldırımı tamamen işgal etmiş hatta o gün sokağa taşmıştı. Bende Allah Allah dedim kendi kendime Beyoğlu belediyesi kaldırıma izin vermek şöyle dursun hepsini zabıta ekipleri topladı diye haberlerde bile izlemiştim. Demek ki para her şeyin her kapının anahtarını açıyormuş. Dolaysıyla bende kenara park edip yemeği yemeye gittim. Ama kaldırım falan değildi yani. Zaten aşağıdaki fotoya baktığınız zaman göreceksiniz.

Ve Daha Sonrasındaki Olaylar Acaba Daha Sonra Neler Oldu..?

Sonra neyse fazla uzatmayalım geri döndüğümde baktım ki acil  olarak motorumu koyduğum yerde değildi. Yani oradaydı da beş metre yan tarafa insan gücüyle çekilmişti. İlk başta acabaya çalmaya mı kalktılar da kaldıramadılar mı diye içimden bir hesabı yaptım. Zaten hemen duvarın dibinde tam duvara sıfır park edilmiş güzelce kenara çekilmişti motorum. Neyse baktım üzerinde Beyoğlu belediyesi ceza yazmış. Neymiş yanlış park cezası.

Efendim sokak zaten trafiğe kapalı, ayrıca orada bütün motorcular park ediyor. Sorunun ne olduğunu anlamak için motorcu pizzacılardan birine sordum neymiş orada kaldırımı ve kapalı diye de sokağı bile işgal eden nargileci dükkanı şikayet ediyormuş motorlara ceza yazıyorlarmış. Neyin neyin işi  ise bende anlamadım. Çok sinirlendim resmini çektim. Ulan adam kocaman kaldırma masa sandalye koymuş ve bu kaldırımı işgal etmiş ben kenara çektim diye müşteri kaldırıma zor geçiyormuş ta ondan aldırmış beş metre yana çekmiş.

Başımıza Gelen Bu Olaylar Daha İşin En Küçük Tarafıdır. Daha Çok Var

Sonrada sokağa dalmış masa sandalyeleri ile demek ki arkası güçlü, ama ona ceza yok bizim kenarda duran motora ceza. Daha sonra nemi oldu, zabıtayı durdurdum bunları anlattım şikayet edeceğimi söyledim. Biraz da bağırdım çağırdım. Sonra adamlar ceza kağıdını elimden aldı ve yırttı. Şimdi bu adaletsizlik değil mi kardeşim. Bu nedir. Siz ne yapıyorsunuz?  Amacınız nedir sizin, yazıklar olsun size ve sizin başınızda bulunanlara yazıklar olsun.