BEYLERBEYİ MOTORLU KURYE
BEYLERBEYİ MOTORLU KURYE

BEYLERBEYİ MOTORLU KURYE, ALTUNİZADE KURYE, TAM VAKTİNDE

Beylerbeyi Ve Altunizade Kurye

Beylerbeyi Bölgesinde hizmet veriyoruz. Başkalarına bakmadan yaşadım hep hayatımı. Kimseye imrenmeden. Fakat tabi ki başkasının  sadece motosikletleri olduğu zaman imrenmişimdir. Oda keşke benimde olsa amacında. O zamanlar motosikletimiz yoktu. Çalışmalarımı Yaya  olarak sürdürüyordum. Evet arkama bakmadan yaşadım hayatımda.

Hatalarımla, Sevabımla. Hiç geriye bakmadan hep ileriye dönük. Hep o anı yaşadım. Hiç düşünmedim . Zenginliği, parayı, pulu. Belkide şimdi bu yaşıma geldiğim kırklı yaşlarda arkama şöyle bir baktığım zaman Neler kaçırmışım neler. Peki nelerden dönmüşüm, neler yaşamışım ancak şimdilerde farketmeye başladım. Peki bunların buradaki makale ile ne alakası var diye sorarsanız işte bir emekçiyim ya ben ondan işte aklıma geldi öyle.

Beylerbeyi Semti Anadolu Yakasında Boğaz Semtidir.

İşte yaşadığım bu anılarım, hatıralarım, yanlışlarım aklıma geliyor. Ve Keşkelerim. Düşünüyorum diyorum ki o zaman bu kafadan olsaydın neler yapardın?  O geçtiğim dönüm virajlarında, yol ayrımlarında başka yöne kayar mıydım acaba diye. Belki var tabiki ama işte hayat demek ki böyle yaşanacaktı bizde yaşıyoruz.

Okul arkadaşlarımın çoğu ilkokuldan, Orta okuldan, Liseden aklıma geliyor. Çoğu memur olmuş, üniversite okumuş. Bazen sende mi okudun diyorum falanca için sendemi okudun kazandın üniversiteyi. Oysaki okulun en tembel bütün dersleri kötü olan arkadaşlarımdı. Evet bende yirmi yılı aşkın süredir motosiklet işi yapıyorum.

Bu Hayata Geldik Bir Nedeni Var, Herkesin İyi Kötüsü Var

Geldik evet bu zamanda bu hayata ve bizlerde yaşamak ve çoluk çocuğumuza bakmak için bir mücadelenin, bir kavganın içine girdik. Tabiki bu hayat mücadelesi. Bazen yeneriz bazen yeniliriz. Fakat çalışmaya devam ederiz, ne zamana kadar evet çalışma ancak ölene kadar devam eder. Bu hayat içersinde kimler geldi ve kimler geçti. Bizlerde bu gün varız yarın yokuz. Hayat herşeye rağmen yaşamaya değer güzelliklerle dolu. Bizde işimizi severek ve güzelce yapıyoruz. İşimizden ve halimizden memnunuz Allah a çok şükürler olsun.

Ama çok şükür özgürüz, ekmeğimizi böyle kazanıyoruz. Galiba böyle olması belki daha hayırlı olmuştur. Allah bilir daha doğrusunu. Yaş yavaş yavaş kemale erince bunları düşünmemek elde olmuyor çoğu zaman.  İşte bizde motosikletimiz ile beraber yakın arkadaş olduk ve bu zamana kadar iyi kötü geldik. Zaman zaman beraber iş  yapıyoruz. Ne kazandınız derseniz Onuda gene Allah bilir diyorum. Tüm zorluklara ve tüm olumsuz yaşanılan hayata ancak ve ancak Eyvallah diyorum. Saygılar.

Altunizade bölgesinde Acil olarak çalışıyoruz, mesala pasapot taşıyoruz, Mesala numune, örnek taşıyoruz. Mesala Matbaa ve malzemeelrini taşıyoruz. Mesala kredi kartı taşıyoruz. Bazende kan taşıyoruz. Bazen organ taşıyoruz. Bazen insan taşıyoruz, bazen de para taşıyoruz. Bazen çiçek taşıyoruz, bazen diyet yemeği taşıyoruz, bazen ilaç taşıyoruz. Her şeyi taşıyoruz. Aklınıza gelen her şeyi ama bunları sırf öylesine taşımıyoruz. İşte bizim farkımızda burada ortaya çıkıyor. Bunların hepsini acil kurye olarak taşıyoruz.

Peki Nedir Altunizade Kurye Hizmetimiz Nedir, Ve Neden Biz.?

İşte şu yukarıda saydığımız ürün gruplarını ve daha sayamadığımız nice ürünleri taşırken bir yere fazla uğramadan, bir yere takılmadan taşıyoruz. Mesala o anda öğle yemeğimi yiyoruz, çay mı içiyoruz. Evet o anda acil bir iş mi geldi? Aman yemekten sonra çıkarız biraz daha dursun, ne olacak ki gibi cümleleri kullanan firma ve elemanları var çok duyduk.Ama bizi bunları bu bahaneleri kullanmıyoruz, hemen orada her şeyi bırakıyoruz, yemeğimizi,çayımızı, oturmamızı, dinlenmemizi hepsini orada bırakıp hemen motorumuza binip,işi alacağımız adrese doğru devam ediyoruz.

Sonra? Sonra işimizi teslim alıyoruz. O zamanda beklemiyoruz, aman bir iş daha çıksın, aman tek işle gidilmez, aman çok benzin yakar, aman az para kazanacağım gibi şeyler düşünenler var. Ama biz gene bunları da düşünmüyoruz ve hemen hareket edip en kestirme yollardan aldığımız o emaneti yerine teslim ediyoruz. Peki bize aferin diyen varmı? Yok tabi ki biz sadece işimizi yapıyoruz.

Kimseler Bizi Kaale Almıyor Ve Saygı Duymuyor, Buna Çok Üzülüyoruz.

İnsanlar bu zamanda gerçekten de çok bencilleşmiş ve hep kendilerini düşünür olmuşlar. Kimse kimseye öncelik hakkı tanımıyor. Her yerde ilk önce kendi işleri olsun da başkaları ne yaparsa yapsın olarak yaşam sürüyorlar. Bunun en bariz örneğini de trafikte görmekteyiz. Araçlarına binen bu insanlar zaten ehliyetlerini nasıl almışlar belli olurken hiç bir trafik işaretini anlamayan sürücüler asla ve asla karşındakine imkan vermeden yolda araç sürüyorlar. Kurallardan anlamadıkları için ise kendi yaptıkları hatanın farkına varmayıp karşındakini suçluyorlar. Birde kendileri haklıymış gibi de üste çıkmaya çalışıyorlar. Yada mal ayağına yatıp işten sıyrılacaklarını sanıyorlar. Bizler her gün bu tip insanlarla karşılaşmaktayız. Bu insanlar yolda trafiği yapan ana etkenlerin başında gelmektedir.

One thought on “BEYLERBEYİ MOTORLU KURYE

Comments are closed.