Yaşamakta olduğumuz hayatın stresi ve zorluğu içerisinde hayata devam ediyoruz. İnsanlarımız bir çok alanda güç bela yaşamaya devam etmektedir. Gelişen ve büyüyen bir ülke olarak bazı insanlar daha zengin hale gelirken çoğu halk alt tabakada işleyen zincirin parçaları içinde kaybolup gitmekteler. Zamanla bu çarkın dişlileri içinde bir çok insan yutuluyor ve malesef yutulmaya devam ediyor.

Bu sebeblerden ötürü çalışan insanlarımız ailesini geçindirebilmek için karısı ve kocası beraber çalışarak yaşam kavgası vermekteler. Çünkü iki kişi çalışan ailede bile geçim sıkıntısı had safhada olduğu halde tek bireylerin çalışması aileyi çok güç duruma sokmaktadır. Şu anki askeri ücret ki sadece tek bir kalem masrafı anca karşıladığını düşünürsek başımızdakilerin ne kadar düşüncesiz olduğu ortaya çıkmaktadır. Fakat Nasrettin Hoca gibi eşşekten düştüğünde bir şey istermisin diye soranlara doktor değilde bana eşşekten düşen bir adam getirin demesinden daha önceki durumların da böyle olduğu anlaşılmaktadır. Çünkü halkın içinde halkın halini anlamayan anlayamayan bu insanlar bizim halimizi ne bilsin diye sormak geliyor aklımızadan.

Birçok yutkunduğumuz şeyler ve görmemezlikten geldiğimiz durumlar olmasına rağmen hayat zorluklar içinde halen devam ediyor. Fakat kim nasıl yaşıyor nasıl ölüyor bunları gören, bilen ve anlayan yok derecede fazla olmaktadır. Hayatın döngüsü insanları artık robotlaştırmıştır. Manevi olarak insanlar bir kaosa doğru sürüklenmektedir.

Bahçeşehir Bölgesi Ve Sınırları Neresi Olmaktadır

Burası gene ilçe olacakken ilçe olamayan yerlerdendir. Çok merak ettiğim şeylerden birisi burası neden Başakşehir İlçesine bağlanmıştır. Fakat ne alakası olduğunu anlamış değiliz. Bu bölge İstanbul içinde ilk şehirleşme ve kentleşme olarak bloklar ve siteler yapılan bölgelerdendir. Buraya gittiğim zaman en son kayboldum. Nedeni ise o kadar çok sağa ve sola büyümüş ki nereye gideceğimi şaşırdım. Arka taraflara bir yere gitmiştim. Gittim fakat geri dönemedim. Normal yol gözüküyor devam ettim. Bir baktım yol bitti boş arazi başladı. İçimden buralarda dolar dedim. Kesin buralara da binalar kondururlar demiştim.

Zaten nerde boş bir aşan bulsalar hemen bir site veya bina konduruyorlar. İnsan bir düşünür buralarada bir tesis yapalım, otopark yapalım, yada yol yapalım veya başka bir şey şimdi aklıma gelmiyor. Nedir bu arkadaşım her taraf bina oldu. Zaten bu boş alanlarda hep zengin insanlar. Alıyorlar veriyorlar kiraya. Buraya bir tane zengin kesim geliyor daha sakin diye sanırım. Hiç orta direk ve orta halden daha düşük insanımız gelemiyor. Çünkü artık böyle insanları şehir içlerinde istemiyorlar galiba. Mecbur ve zorla olmasa da dolaylı yönden buralara insanları göç ettiriyorlar. Kentsel dönüşüm bahanesi ile malesef tüm arazilerimiz kodaman ve paralı ve arkası olan dayıları olan insanlara peşkeş çekiliyor.

Bu Bölgede Zorda Olsa HizmetBaşlamış Bulunmaktadır

Evet Bu bölge ya çok karışık yada bana göre karışık geldi. Fakat büyük bir alana sahip ve sitelerle dolu bir yer. Az ilerisi Hadımköy, daha öncesi yani gerisi Altınşehir bölgesi, tam karşısı ise Esenyurt İlçesine bağlı bölge ve hemen yanında ise Tem Otobanı geçmektedir. Buradaki  işlerimiz sakin bir şekilde devam etmektedir. Bizler yavaş yavaş hizmetimizi arttırmaya yönelik faaliyetler içine girmeye başladık. İlerki zamanlarda daha kaliteli hizmet için kolları sıvamış bulunmaktayız.

Burada hizmete başladığımızdan itibaren her geçen gün aha da ilerlemeye başladık. 2018 yılı başına kadar yaptığımız atılımların meyvesini almaya başladık. Çok şükür. Değerli Bahçeşehir sakinleri ve işverenlerine bizlerle hiç olmazsa bir defalığına çalışmalarını öneriyoruz. Daha sonra fikirlerini verebilirler tabi ki. Çünkü bizler verdiğimiz hizmetten emin ve güven içinde çalışmaya devam ediyoruz.

Bölgedeki eksikleri çok iyi tespit ettik. Tespit ettiğimiz bu eksik yönleri kapayarak burada çığır açmak için mücadele ediyoruz. Onun için düzenli ve disiplinli bir çalışmayı sabırla yavaş yavaş yürütmeye gayret etme içerisindeyiz. Yapılan yanlışların ve hataların farkına vararak bizler tekrar aynı yanlışı tekrarlamak istemiyoruz.

Bir Cevap Yazın