Maslak gökdelenlerinin tam karşısında bulunan bir yer diyelim. Şimdi 2018 itibariye Maslak semtinden Ayazağa arasına ikinci bir yol yapılmıştır. Maslak 1453 Ağaoğlu sitesi zaten hali hazırda Ayazağa sınırlarına kadar inmekteydi. İşte buradan Ayazağa Hadımkoru Yoluna bir yol verdiler. Şuan o bölgede bulunan Beykent Üniversitesine çok yakın bir yerde. Yani luftettiler sağolsunlar. Nasıl verdiler baya bir şaşırmadık değil yani. Fakat bu yol güzergahında birleştiği sokak, Çarşamba günleri pazar olduğu yani pazar kurulduğu için felaket bir trafik olmaktadır. Fakat bu Ayazağa trafiğini biraz olsun rahatlaşmış bulunmaktadır. Fakat buraya başka alternatif ir yolun muhakkak açılması şart olmuştur.

Burası Sarıyer tarafında İstanbul Avrupa yakasında bir köy olmasına rağmen, yada önceden köy iken şimdilerde mahalle olan, ama mahalle ile alakası olmayan bir beldeden, bir yerden bahsediyoruz. Evet hala İett otobüslerinde Ayazağa Köyü diye geçen bölge, hem köyden hem mahalleden hemde beldeden büyük bir nüfusa sahip bir bölgedir. Yada Mahalle de diyebiliriz. Zaten Mahalle olmuştur. Burası kocaman bir alana sahip bir bölge fakat halen bir tane mahalle muhtarlığı bulunmaktadır.

Burası Üzerinde Düşünülen Değişik Planlar Mevcut

Burası üzerinde oynanan oyunlardan konuşmaya gerek yok. Şişli belediyesi sınırları içinde iken ki alakası olmayan uzaktan yakından ilgisi olmayan Şişli belediyesine neden bağlı olduğunu hala anlamış değildim. Buranın Şişli ile alakasını bir türlü kuramıyordum. Evet birden siyasi çıkarlar uğruna Sarıyer ilçesine artık malesef bağlanmış ve hala buraya bağlıdır. Bundan dolayı burada oturanların kafaları karışmaktadır. Hatta hala Google haritalarda bir çok firma adresi olarak burası Şişli İlçesine bağlı olarak gözükmektedir.

Doğrusu buranın Sarıyer ile de orman dan sınırı olsada Bahçeköy tarafından Sarıyer ile alakası yoktur. Buranın en yakın ilçesi Kağıthane ilçesidir. Ama tek başına ilçe olması daha mantıklı gözükmektedir. Evet ilçe yada belde olması için büyüklüğü ve nüfusu yetmektedir. Bence ne Şişli, ne Sarıyer, ne Kağıthane, bağlı olması lazım. Fakat tek başına ilçe olması gereken bir yer burası.

Ayazağa Köyü Gerçekten Dört Tarafı Ormanlarla Kaplıdır

Burası ormanların içinde üç tarafı ormanlarla kaplı Harika bir orman yarım adası dır. Malesef son yıllarda buralara da büyük bloklu binalar yapılmaya başlanmıştır. Aslında buraya böyle şeyler yapılması yasak olması gerekmektedir. Hatta bu zamanlarda tüm bölge ve Ayazağa halkı kendilerinin buradan atılmalarını ve evlerine el koyulmalarını artık malesef bekliyor. Hani şu lanet olası saçma sapan kentsel dönüşüm projeleri sistemi yüzünden. Kentsel dönüşüm değil adı bence rantsal dönüşüm olması gerekiyordu.

Gerçekten de bir çok insanı ilgilendiren bu proje buraya da gelmesi yakın bir tarihte gözükmektedir. Belki de biz bu makaleyi yazdıktan sonra bir kaç yıl sonra bakmışız ki burada kocaman binalar yapılmış. Her şey olabilir. Zaten başlangıç olarak Ağaoğlu My Home diye tam merkezde binalar yapılmıştır. Artık halk tedirgin bir bekleyişle ne yapacağını şaşırmış bir şekilde ve korku içinde beklemektedir. Bakalım ne olacak bizde bekleyenlerdeniz.

Buradaki Bölgesel Çalışmalarımız Halen Devam Ediyor

Ayazağa bölgesine yıllardan beridir bizim sunduğumuz hizmeti veren firmamız son derece kaliteli hizmet anlayışıyla dahada ilerleyip büyüyerek müthiş bir çalışmaya imza atmıştır. Ayazağa Mahallesi, Maslak Mahallesi, Huzur Mahallesi denilen Seyrantepe Oyak sitesinin oralar ve Cendere Kemerburgaz yolu üzerindeki yerleşim merkezleri ve Kemerburgaz ile Göktürk arasındaki bağlantıyı sağlamaktadır. Bu bölgeler bir birine çok yakın bölgelerdir. Bizler buralara hizmet vermekten kaçınmadık ve devam ediyoruz.

İşte bu arazi üzerinde bir çok gelişme olmuştur. Bunların en büyüğü Ayazağa ile Cendere yolu üzerinde Evyap Fabrikasının olduğu bölgede Vadi İstanbul evleri ve avm sinin yapılmasıdır. Burası neredeyse ormanları yara yara Kemerburgaz tarafına doğru ilerlemektedir. Ayrıca gene Ayazağa Maslak yolu üzerinde sağ tarafta UNİQ İstanbul diye bir yer açılmıştır. Gene tabiki burası ormanlık bir alandı. İşte bu Uniq içinde Baketbol sahası, Mef üniversitesi de bulunmaktadır. İşte bu yerlerin açılmasından sonra burada biraz daha hareketlilik olmuştur.

Ayazağa Motorlu Kurye İle Beraber Kazanacaklarınız Çok Fazla Olacaktır

Değerli dostlarımız sizlere daha iyi ve daha kaliteli hizmet vermek için kendimizi yeniledik ve her geçen gün ise bunu ilerletmeye devam etmekteyiz. Size katacağımız gücü yakında daha iyi öğreneceksiniz. Sizlerle beraber iki taraftan da bir aynen birbirlerimize  güç vererek daha da ileri günlere daha karlı alışverişlere doğru ilerleyeceğimizi düşünüyoruz. Sizleri de bu düşüncemize ortak etmeyi diliyoruz.

Bizler buraları çok iyi bildiğimiz ve tanıdığımız için bizle çalıştığınız sürece bütün işlerinizde zaman kazanacağınıza emin olabilirsiniz. İşlerinizde zaman kaybetmek istemiyorsanız Zamanı taşımaya hazırız. Bizimle çalışın zaman kazanın. Çünkü biz Zamanı Taşıyoruz. Zamanınızı bizimle iyi değerlendirin.