İstanbul ilinde iki ayrı Arnavutköy semti bulunmaktadır. Bir tanesi semt derken koskocaman ilçe olmuştur. Diğeri ise Beşiktaş İlçesi içinde bulunan küçük bir semtimizin adıdır. Fakat bu semtimizin adı varken diğer ilçe olan Arnavutköy daha tanınmıyordu, bilinmiyordu. Şimdilerde ise her kes tanıyor. Birde doğru yazdığımız halde neden Google yazımlarında bu ilçenin adı yanlış yazıldığı işareti veriyor onuda anlamadım. Hatta Google kelimesi bile burada yazım kurallarında bile oda yanlış yazılmış işareti olarak altında kırmızı işaret çıkıyor anlamış değilim.

Bizler Arnavutköy Motorlu Kurye olarak iki bölge dede hizmet vermekten hiç bir zaman çekinmiyoruz. İki yere de hizmetimizi sunuyoruz. Yalnız sizden bir isteğimiz, hangi yerden aradığınızı baştan söylerseniz ona göre size arkadaşlarımız yanlış fiyat bilgisi vermesin ve yanlışlık olmasın. Güzel ve zamanında bir hizmet almak için bizi arayın. İnanın asla pişman olmayacaksınız.

İstanbul un en gözde ilçelerinden biri haline gelen Arnavutköy yükselen değer haline gelmiştir. Burada arsa fiyatları çok yüksek oranda artmıştır. Bunun sebebi iki olaydır. Birincisi üçüncü hava alanı projesi hatta yapılmaya başlanmıştır. Burada yapılmıştır. İkinci unsur ise gene üçüncü köprü ve yolları bu bölgeden geçmiştir. Bu iki unsurdan dolayı burada arsa fiyatları on katına çıkmış durumdadır. Halbuki hava alanları ve Köprü yolları neden arsa fiyatlarını artırır anlamadım. Çünkü daha kalabalık ve daha fazla ses olacak. Ayrıca üçüncü köprü yolu o kadar çok pahallıki altından değerli.

Arnavutköy Bölgesine Yapılan Üçüncü Köprü Bitti

Burada yapılan yeni köprü bırakın diğer köprülerden ucuz olmayı hatta köprü ücreti çok yüksek fahiş fiyat. İnsanlar bu devletten sanıyorlardı ki buranın bedava olacağını. Çünkü burası insanlardan alınan vergilerle yapılıyordu. Devlet zaten yol ve köprü yapması göreviydi. Ama deli dumrul gibi dağın başına bir köprü yaptılar ve başına oturdular ve bir tonda para alıyorlar. Halbuki daha önce yapılan köprülerin ne zaman ücretsiz olacağını soranlara biz yapmadık ki biz ücretsiz yapalım cinsinden laflar ediliyordu. Fakat kendi yaptıkları köprü ve yolları eskilerine rahmet aratıyor.

Bu arada bu politikalara girmeden edemeyeceğim. Daha önceki köprülerin parası çıkana kadar, maliyet oluşana kadar bu milletten ücret alınacak diye söylentiler olunca şimdiki beyfendiler sert çıkarak ne yapalım bizden önce yapıldı bizde devam ettiriyoruz demişlerdi. Biz yapsak almazdık demişlerdi. Gel gör ki bunlar üçüncü köprüyü yaptılar yapmaz olsalardı, bırakın eski fiyatları, bırakın ücret almamayı on misli daha fiyat koyup millete geçirdiler malesef.

Çalıştığımızın Yüzde Yetmişi Ne Yazıkki Vergiye Gidiyor

Hani verdiğimiz vergilerden bize devlet yol, su, elektrik, köprü, baraj yapacaktı. Ki 20 yıl önceki vergilerle şimdiki vergiler bin kat daha arttı, daha fazla vergi alınmaya başlandı. İşte buyur, hani hadi buyur diyordu ya. Hadi buyur hani verdiğimiz vergiler? Yolumuz neden paralı, köprümüz neden paralı bu millet vermedi mi bunun parasını? Baraj yapıyorsunuz, köylünün elinden bedavadan tarlasını, toprağını bedavadan alıyorsunuz?

Hani devlet,? Oysa devletin arazilerini zenginlere, yaınlarınıza, akrabalarınıza peşkeşi çekiyosunuz hani fakirin, köylünün, yetimin toprağının parası, hiç Allah tan korkunuzmu yok? Nedir bu köprülerin üceti? siz deli dumrulmusunuz nesiniz? Soyguncumusunuz? yolkesen eşkiyadan farkınız nedir? Bu yaptığınız zulüm değilde nedir?  Topunuzun Allah belsını versin diyorum buradan yeri gelmişken

Arnavutköy Gelişim Gösterdikçe Daire Ve Arsa Fiyatlarıda Arttı

İşte bizde bu şartlar altında burada çalışmaya çalışıyoruz. Üç kuruş kazanıyoruz hepsini devlete ödüyoruz . Benzin olmuş altı lira yaklaşmış derken son zamlarla 6.50 tl sınırına dayanmış bu nedir arkadaş? Belki ilerleyen aylarda ve yıllarda daha da zamlanacak fakat bu yazdığımız yazıda böyle kalacak. Fakat benzin asla yerinde durmayacak. Bakalım ne zaman 10 tl olacak merak ediyorum. Piyasalar bitmiş, esnaf bitmiş, köylü bitmiş ama bizimkiler hala dopdolu. Biz ne yapalım tek evi geçindiriyoruz. Hani 1.400 ve yeni gelen zamla 1500-1600 lira neyimize yetecek. Alın bilmem nerenize yani…  Bizde iş bekleyelim, kelle koltukta para kazanalım sonrada gelip size yatıralım.  Öylemi öyle. Hadi öyle olsun. iyi ki öbür taraf var. Allah herşeyin hesabını soracak ya onu bildiğimiz için içimiz rahatlıyor.

Bir Cevap Yazın